«Самопоміч» наполягає на виведені з «тіні» всіх закупівель, які здійснюються за рахунок бюджету Києва

 

У Київраді зареєстрували проект рішення, яким пропонується зобов’язати КМДА та усі комунальні підприємства міста здійснювати всі закупівлі товарів, робіт і послуг через систему ProZorro, починаючи від 3 тисяч гривень.

Документ авторства депутатів фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергія Башлакова та Олексія Руденка «Про здійснення закупівель в електронній системі публічних закупівель ProZorro» зареєстрували 17 листопада.

«Ми маємо перевести всі закупівлі в публічну площину. Небажання чиновників працювати за новими правилами через те, що вони постійно не встигають провести закупівлі в ProZorro – це просто небажання розпоряджатись бюджетом відкрито і ефективно. Використання бюджетних коштів має плануватись заздалегідь і здійснюватись абсолютно прозоро, адже це кошти киян і наших платників податків», – зазначає співавтор проекту рішення Олексій Руденко, коментуючи ініціативу.

Система ProZorro, яку експериментально запровадили з 2016 року для всіх органів місцевого самоврядування (як і раніше для всіх державних органів) замінила паперові держтендери на відкриті електронні. Зокрема, всіх, хто витрачає бюджетні кошти було зобов’язано проводити закупівлі товарів чи послуг, вартістю понад 200 тисяч гривень і робіт вартістю більше 1,5 мільйони гривень, через видиму для всіх електронну систему. Закон передбачив, що закупівлі, які не дотягували до цих сум (так звані допорогові закупівлі), теж можуть здійснюватись через електронну систему, аби можна було отримати найкращу пропозицію. Втім, якщо в чиновників не було бажання брати участь в електронних торгах, вони могли самостійно укладати паперові договори, оминаючи ProZorro.

При цьому, Закон надав право органам місцевого самоврядування встановлювати правила проведення допорогових закупівель на місцях. Тому в більшості міст України міські ради вже встановили обов’язковість використання ProZorro для допорогових закупівель.

Такі правила впроваджувалися на деякий час, зокрема і в Києві, для того, аби унеможливити корупційні схеми навколо бюджетних закупівель і економити кошти. Так, за час реалізації тимчасового пілотного проекту в Києві, ProZorro довела свою ефективність: тільки за грудень 2016 року економія коштів з бюджету столиці становила 51,5 мільйони гривень. Однак, з огляду на те, що пілотний проект був тимчасовий, з’явилася потреба нормативно закріпити використання ProZorro на рівні Києва вже на постійній основі.

Перед тим, як проект рішення потрапить на голосування до сесійної зали, його розглядатимуть члени постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

23 червня

Забудова Качиного озера порушує 6 Законів України...

2020 0 255
21 жовтня

Сергій Башлаков про новий порядок встановлення...

1311 0
13 березня

У Київраді пропонують повернути у власність...

763 0 91

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!