Сергій Башлаков: Держава не повинна потурати свавіллю корупціонерів
Avatar

mdadmin

2644 0 42

Гучні скандали виникають лише там, де чиниться вже явне беззаконня. Однак бізнес переважно не виносить конфлікту в публічну площину.

На запитання «Вечірки» відповідає заступник голови постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики, заступник голови фракції «Самопоміч» Сергій Башлаков.

– За минулий рік у Києві відкрилося 97 продуктових і продовольчих магазинів, 37 кафе і ресторанів. Це багато чи мало для мегаполіса?

– Підприємницьких пропозицій на ринку рівно стільки, скільки їх повинно бути. Поліпшення бізнес-середовища не залежить від чиєїсь примхи, а визначається економічною доцільністю. Якщо в суспільстві існує попит, магазини відкриваються. Якщо їх кількість збільшується, виникає необхідність у торгівельних площах. Якщо з’являється попит на додаткові площі, їх починають будувати…

Коли діяльність бізнесу економічно доцільна, всі перепони можна подолати. Навіть ціною хабарів.

– А від чого залежить економічна доцільність?

– Від можливостей і бажання покупців. Їх платоспроможного попиту і споживчих настроїв. Продукти харчування й ліки купуються щодня. Але вже товари не першої необхідності (одяг, техніка) під час війни мало хто схильний купувати.

Суспільство під час кризи не спроможне оцінити ту кількість пропозицій, що пропонується у кращій ситуації. І підприємці приймають рішення, може, краще скоротити торгові точки і площі. Великі мережі ще можуть мінімізувати витрати: вони планують заздалегідь, володіють ресурсами для підстраховки. Але малий бізнес в кризу постає перед катастрофою і шукає способи зменшити видатки.

За 2017-й рік влада Києва демонтувала 1,5 тис. кіосків. Їх власники компенсували втрати у нечесний спосіб не дотримувалися умов конкуренції, не платили податки, заважали законному бізнесу. Чому тоді «демонтовані» обурюються діями влади?

– Частина МАФів працює цілком на легальній основі, але велика частина їх — лише справляє враження малого бізнесу: наймає низькооплачуваних робітників, оформляє їх як платників мінімального єдиного податку. А далі використовує спрощену систему оподаткування без контролю. Такі МАФи стають лазівкою для ухиляння від податків.

– Як же боротися з недобросовісністю?

– МАФи існують у світі скрізь. Вони об’єктивно затребувані у бідних перехопити задешево на скору руку… Але мало того, що там немає обліку товару. Мало того, що живлять «сірий» та «чорний» ринок. Вони стають каналом реалізації контрабанди.

Кількість цих «супутників злиднів» почне скорочуватися не завдяки кампаніям по знесенню, а коли країна стане багатшою.

– Які результати мораторію на необгрунтовані перевірки бізнесу?

– Спочатку на потік поборів було накладено справді вето. Перед тим перевіряючі комісії збирали з підприємців ледве не щомісячну абонплату. Ті самі пожежні сиділи, як в засідці, в очікуванні скасування заборони. Тепер забігали знову, як голодні собаки. Побори поновилися під надумананими приводами.

Підприємець, як і раніше, перед вибором. Або його тимчасово закриють, або проблеми треба вирішити завчасно. Гучні скандали виникають лише там, де чиниться явне беззаконня. Однак бізнес переважно не виносить конфлікту в публічну площину. Держава не повинна потурати свавіллю корупціонерів. Вона має відмовитися від спокуси силового контролю.

– Виборці вимагають зміцнити депутатський контроль за виконавчою владою. Вам це вдається?

– У столиці досі немає повноцінної системи місцевого самоврядування. КМДА не підпорядкована Київраді, як виконкоми радам у містах. У будь-якому іншому місті виконком підзвітний і затверджується міською радою. Чиновник не має права ігнорувати рішення депутатів, інакше його знімуть.

На відміну від цього, столичні чиновники можуть на власний розсуд враховувати рішення представницького органу місцевого самоврядування. За невиконання ніхто відповідальності не несе.

Джерело: ВЕЧІРНІЙ КИЇВ

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

23 жовтня

Мар’яна Томин: Нам вдалося молодим,...

3685 0 100
21 серпня

«Самопоміч» звернулася до прокуратури з вимогою...

491 0 221
22 серпня

Кто будет платить по счетам МН17?

2471 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!