Сергій Башлаков з’ясовує законність реконструкції частини старовинного будинку на вулиці Нижній Вал

У маленькому дворику на вул. Нижній Вал, 33 почали проводити роботи по реконструкції першого поверху. Приміщення переобладнюють під ресторан корейської кухні  “Пян-Се бар”. 

З проханням з’ясувати чи законно ведуться роботи жителі дому Нижній вал, 33 звернулися до нашого депутата Сергія Башлакова. Відповідно, він написаав депутатське звернення, адресуючи його департаменту культури КМДА, щоб з’ясувати чи порушили ресторатори закон про охорону культурної спадщини, встановлюючи в будинку пластикові вікна і двері.

Nyzhnii Val

Жителі дому категорично виступили проти відкриття закладу громадського харчування у них в дворі, оскільки це буде створювати надто багато шуму, підвищить навантаження на старі комунікації та збільшить ризики винекнення надзвичайної ситуації.

Депутат зазначив, що Поділ славиться своєю історичною автентичністю та великою кількістю пам’яток історії, архітектури, археології, техніки та науки. Причо з кожним роком все більше приваблює підприємців орендувати там приміщення для здійснення своєї діяльності. Проте навіть наявність у будинку статусу пам’ятки культурної спадщини часто не зупиняє орендарів і власників в прагненні реконструювати його під свої потреби і свій смак.

“На сьогодні, складається наступна ситуація, що при покупці (оренді) приміщення, які відносяться до об’єктів культурної спадщини, суб’єкти господарської діяльності порушують вимоги Закону України” Про охорону культурної спадщини “, тобто здійснюють реконструкцію історичних будівель, яка не зовсім вписується в історичний ареал міста “, – зазначив Сергій Башлаков.

Нижній Вал

Дапутат попросив надати інформацію про наявність у будинку по вул. Нижній Вал, 33 статусу пам’ятника архітектури, а у рестораторів – дозвільної документації.

“Ми однозначно виступаємо за розвиток бізнесу , зокрема ресторанного, адже це створення нових робочих місць, розвиток малого бізнесу тощо. Але бізнес повинен бути клієнтоспрямований, а не створювати додаткові незручності та конфліктні ситуації. Більше того, економічна доцільність відкриття ресторану в закритому подвір’ї колодязного типу , викликає багато запитань”, – додав депутат.

З використанням матеріалів: КиевVласть

Читайте також:

03 березня

Київрада ухвалила надважливу соціальну програму

480 0 1
24 квiтня

Сергій Гусовський про паркінг на Михайлівській...

1422 0
10 червня

Києву потрібен Універсал всіх політичних сил

1115 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.