Сергій Гусовський: «Безпорадність міської влади спричинила загрозу для енергетичної безпеки столиці»

Загрозу для енергетичної безпеки столиці спричинила безпорадність міської влади, яка за три роки не спромоглася провести ані тендер, ані якісну інвентаризацію, ані підписати відповідні договори, а тепер ще й продовжує угоду АЕК «Київенерго».

Про це 20 червня під час пленарного засідання у Київраді заявив голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський, коментуючи проект рішення про «Про припинення Угоди щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу м. Києва від 27.09.2001, укладеного між КМДА та АЕК «Київенерго».

Сергій Гусовський наголосив: незважаючи на те, що в назві цього документу фігурує термін «припинення», він все одно направлений на продовження строку дії. Зокрема, пропонується перенести дату припинення договору з 31 грудня 2017 на 27 квітня 2018 року.

«Ми маємо справу з підміною понять і маніпуляцією в назві, щоб приховати ситуацію, яка сталася. А сталося наступне: попри те, що на проведення тендеру давалося три роки його так і не провели. В результаті, ми вимушені визначати комунальне підприємство, яке візьме на себе управління теплогенерацією і тепломережами. І зараз це КП в муках набуває досвід. Чи буде цього досвіду достатньо, аби ефективно управляти таким великим комунальним майном – сумніваюся», – зазначив лідер фракції «Самопоміч» у Київраді.

Разом із тим, Гусовський наголосив на тому, що зараз столиця потребує стратегічного партнера в обличчі серйозної іноземної компанії, яка повинна мати не лише бездоганну репутацію і досвід, а й відповідні масштаби, які забезпечать жителям Києва комфортне життя.

«Ми маємо провести тендер і передати всі права від «Київенерго» достойному стратегічному партнеру… Але замість цього ми просто дивимося на безпорадність міської влади, через яку столиця змушена приймати вимушені рішення. Влада повинна нести відповідальність за свою бездіяльність, адже за три роки вона не спромоглася провести ані тендер, ані якісної інвентаризації, ані підписати відповідні договори», – резюмував депутат.

Своєю чергою, депутат Київради Вадим Ноздря відзначив, що у проекті рішення про припинення угоди з ПАТ «Київенерго» не передбачені його поправки і напрацювання, а тому він не вважає доцільним підтримувати документ, який має на меті забрати велику частину коштів з бюджету міста. Як доказ останнього, він навів риторику, яку нині у ЗМІ розповсюджує  КМДА. Зокрема, представники влади говорять про те, що ближчим часом  столиця буде змушена прийняти в міський бюджет заборгованість перед НАК «Нафтогаз».

«Якщо нам загрожує стати заручниками ситуації, яку зараз так сміливо просувають – ми не підтримаємо цей проект рішення. Це не правильно. І якщо керуватися ст.22 законодавства про теплопостачання, то це далеко не той випадок, по якому «Київенерго» має виставляти нам борги, – зазначив депутат.

Незважаючи на те, що депутати столичної «Самопомочі» утрималися під час голосування про припинення угоди з ПАТ «Київенерго», депутати Київради таки підтримали проект рішення. «За» документ проголосували 62 депутата.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

23 вересня

Круглий стіл: «Новий прогресивний порядок сплати...

2174 0
05 червня

Дитячі садки – дітям: бюджетна комісія підтримала...

1054 0 14
10 листопада

Дайджест: тиждень “Об’єднання “Самопоміч” – Київ...

1869 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!