Сергій Гусовський: «Країна потребує феномену, і цей феномен – громадянське суспільство»

27 лютого за ініціативою «Об’єднання «Самопоміч» – Київ у стінах Київради відбулася зустріч – діалог з нагоди відзначення річниці Магдебурзького права столиці.

В обговоренні взяли участь експерти, лідери громадської думки, історики, представники політичних сил та Реанімаційного пакету Реформ, більшість з яких вбачають ключову роль у формуванні європейського майбутнього Києва в місцевому самоврядуванні. Зокрема, захід відвідав народний депутат України від «Самопомочі» Ігор Діденко, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» в Київраді Сергій Гусовський, заступник голови КМДА Олексій Резніков, директор Інституту розвитку територій та експерт з питань децентралізації влади Юрій Ганущак, кандидат історичних наук Ярослав Затилюк, голова Центру розвитку інновацій НаУКМА, головний експерт групи Е-Демократія РПР Сергій Лобойко та інші  (список усіх спікерів зустрічі-діалогу дивіться за посиланням).

Підкреслюючи історичну роль Магдебурзького права в формуванні основ громадянського суспільства, експерти відзначили: сучасний Київ потребує грамотного місцевого самоврядування, де громади кожного окремого району могли б самі визначати свої потреби і вирішувати їх. Своєю чергою, депутати Київради повинні займатися більш глобальними питаннями.

Місцеве самоврядування, яке представлене не лише на рівні міста, а й більш локальному, наближеному до громад – не новинка. Схожі концепції  представлені у більшості великих світових столиць.

«Такі громади по-різному називаються, зважаючи на територіальний устрій та звичаї країн, однак всіх їх можна об’єднати поняттями міські та районні ради. У Варшаві таких рад 18, у Відні – 23, у Парижі – 20, у Берліні – 12, у Лондоні – 33, а у Києві до скасування районних рад таких було 10, нині ж – нуль», – розповіла юрист «Об’єднання «Самопоміч» в Київраді Ярослава Тхоревська.

Відтак, учасники зустрічі підтримали доцільність створення подібної концепції самоврядування, згідно з якою громади районів міста Києва можуть самі визначати свої потреби і залучати для їх вирішення необхідну кількість коштів.

Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський переконаний: кияни мають потужний інтелектуальний потенціал, аби напрацювати ефективний механізм місцевого самоврядування.

«Всі прагнуть змін в державі. І всі, хто хоче жити краще, розуміють: країна потребує феномену, чекати на який у нас просто немає часу. Тому слід розуміти, що феноменом є громадянське суспільство, і саме його роль повинна бути ключовою у формуванні сьогодення… Тому не треба займатися самообманом і питати громадян, чи вони потребують райрад. Якщо, наприклад, запитати в суспільства, чи погоджується воно з тим, що президент призначає голів райдержадміністрацій, то ми побачимо, що тотальну більшість це не влаштовує», – відзначив Гусовський.

Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді вважає, що нині влада міцно тримається за свої повноваження руками і будь-який крок у напрямку створення районних рад буде означати знищення ефективної адміністративної системи, яка висмоктує гроші з бюджету Києва. Гусовський переконаний:  спільна відповідальність усіх політичних сил повинна полягати в тому, аби провести потужну просвітницьку діяльність серед киян і пояснити їм, що все залежить тільки від них, і тільки вони можуть знищити постколоніальний синдром неповноцінності.

По завершенню заходу учасники зустрічі оголосили створення робочої  групи, яка спираючись на успішний міжнародний досвід управління, розробить та запропонує до імплементації дієвий механізм управління Києвом та  реалізації громадою Києва права на місцеве самоврядування. До складу робочої групи входитимуть юристи, делеговані організаціями громадянського суспільства Києва.

Окрім того, учасники вирішили направити звернення до голів київських районних  державних адміністрацій з пропозицією провести круглі столи у кожному районі  столиці України для продовження діалогу щодо відновлення реального місцевого самоврядування в Києві.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

21 червня

Позиція фракції «Об’єднання «Самопоміч» щодо...

941 0 18
17 листопада

ГО «Об’єднання «Самопоміч» – Київ...

899 0 3
09 грудня

Перша фундаментальна реформа в історії Києва

789 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!