Сергій Гусовський про комунальну власність столиці

2617 0

Кандидат в мери Києва Сергій Гусовський розповідає про командне бачення “Об’єднання “Самопоміч” щодо реформування комунальної власності в столиці.

Об’єктів комуналької власності в Києві близько 30 тис. Всі вони зведені в певну електронну базу даних, яка до останнього часу була доступна лише чиновникам. Це передбачало, що чиновники легко справляються з цією базою й можуть вчасно виставляти необхідні об’єкти на продаж. Якщо на конкурсі не з’являлося достатньо конкурентів, то запускався безконкурсний механізм – могла з’явитися якась громадська організація, яка б зняла цю будівлю за 1 грн. Пізніше вона могла б здавати її в суборенду за великі кошти, а місто отримувало б лише свою символічну плату.

Як змінити ситуацію? Відкрити цю базу даних для всіх. Все має залежати не від рішення чиновника, а від бажання жителя міста, який може зайти на сайт і обрати, яку власність він хоче взятии в оренду. Якщо немає інших конкурентів, ви можете зняти її за оціночною вартістю, залежно від виду діяльності. Якщо є конкуренти, тоді це чесна боротьба. Таким способом місто може в рази збільшити ефективність використання комунальної власності.

Але в цілому, я б сказав, майбутнє за тим, щоб її продавати, приватизувати, тому що місто навряд чи буде ефективним власником 30 тис. приміщень. Якщо мова йде про ОСББ, наприклад, то вони мають мати першочергове право приватизувати комунальну власність. Тут механізмів та важелів багато, важлива прозорість та політика міста, спрямована на підвищення ефективності управління активами міста.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

11 квiтня

Земельна комісія Київради відхилила проекти...

1438 0 122
02 грудня

Долучайтеся до експертної групи «Об’єднання...

1821 0
31 січня

На захисті підприємців: «Самопоміч» вимагає у...

650 0 64

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!