Сергій Гусовський щодо нового проекту рішення про Поштову: питання і відповіді

Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський під час прямого ефіру в Facebook розповів про ситуацію, що склалась навколо створення музею на Поштовій та подальшу долю цього унікального проекту. Зокрема, депутат відповів на низку популярних від киян питань.

Що передбачає новий проект рішення про Поштову (узгоджений документ про збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі)?

Документ містить всі сильні позиції, на яких ми першопочатково наполягали. Зокрема:

  1. Затвердження альтернативного проекту укріплення об’єкта, де знайшли артефакти, для подальших археологічних досліджень (цей проект альтернативний, адже попередній передбачав будівництво підземного торгівельного центру в два поверхи, що для міста є неприйнятним рішенням). Відтепер археологи зможуть проводити на цьому місці повноцінні дослідження.
  2. Не пізніше, ніж за 6 місяців з дня прийняття рішення, КМДА має забезпечити відновлення археологічних розкопок з залученням міжнародних експертів. А також організувати все необхідне для консервації предметів археології, які підлягають музеєфікації на місці.
  3. Створення комунального підприємства «Центр консервації предметів археології», якого донині в Україні ще не було. Там працюватимуть спеціалісти, які переймуть міжнародних досвід. Таким чином, столиці вдасться зберегти всі артефакти, знайдені на Поштовій.
  4. Не пізніше, ніж за 3 місяці після завершення розкопок має бути проведений  відкритий міжнародний архітектурних конкурс на організацію майбутнього публічного простору (фактично, музею) на Поштовій площі. А доки триватиме конкурс, Київраді буде заборонено вносити будь-які зміни до цільового призначення власника або землекористувача ділянки на Поштовій.

Як з’явився новий проект рішення і чому він має консолідувати всю Київраду?

Після того, як Київрада не підтримала наш проект рішення, ми почали спілкуватися з міським головою, аби віднайти шлях щодо збереження Поштової і артефактів, які там знайшли. До цього моменту, будь-яке рішення, яке б ми прийняли, було б «соломоновим». Тобто, нам би довелося чимось жертвувати і при цьому ми б не отримали очікуваний результат (за документ би вчергове не проголосували, або б його заветували). Тому після виснажливих переговорів, ми напрацювали проект рішення, який має влаштувати всю сесійну залу, а головне – зберегти Поштову площу. Це серйозний виклик, спрямований не на боротьбу за особисту перемогу, а на збереження історії  і створення музею.

 Що кажуть про новий проект археологи?

Археологи вітають новий проект рішення.

Чи новий проект рішення передбачає розірвання договору з інвестором, який будував ТЦ на Поштовій?

 Ні. Процедура розірвання договору дуже складна, адже інвестор «сидить» всередині реконструкції транспортної розв’язки на Поштовій площі. Але ми знайшли інший шлях, яким допоможе віднайти всі артефакти і створити на Поштовій публічний простір для їх збереження. Мова йде про зміну проекту укріплення цього простору, проведення конкурсу тощо. Всі ці умови унеможливлюють будівництво двох підземних поверхів на цьому місці. Окрім цього, ми плануємо надати цьому місці статус пам’ятки національного значення (відповідні звернення вже подані до Мінкульту) і скасувати інвестору містобудівні умови та обмеження через суд. Останнє  призведе до повного знецінення проекту підземного ТРЦ.

Але якщо буде воля і бажаючі, ми зареєструємо окремий проект рішення, в якому йтиметься виключно про ініціювання процедури припинення інвестиційного договору (щоб не відволікатися на все інше).

Що буде з інвестором?

Долею інвестора нехай переймається хтось інший. В контексті історії Поштової площі, ми на стороні киян і музею.

Чи є ризик, що це буде музей-кімнатка в стінах торгівельного центру?

Ризики будуть завжди. Але допоки  ми з вами боремося за здоровий глузд, і допоки ми спроможні об’єднувати зусилля, аби чинити тиск – доти ми створюємо  запобіжники для того, щоб будь-які перестороги не ставали реальністю.

Чому деякі активісти неоднозначно сприйняли новину про новий проект рішення?

Будь-які розмови про спільне голосування одразу спонукають певну частину людей до реакції: «Це зрада!». Але ми ні від кого нічого не приховуємо. Навпаки – коментуємо конкретний проект рішення, який вже є у вільному доступі на сайті Київради. Чи він досконалим? Навряд. Але цей документ  нарешті дасть зробити крок вперед. Зараз постає важливе питання. І стосується воно не цькування, а творення. А творити можна тільки тоді, коли намагаєшся зрозуміти. Блаженнійший Любомир Гузар казав: «Мудрість полягає в тому, щоб осягнути її в повному контексті». Тобто, якщо вивчити це питання в повному обсязі, стає зрозуміло: цей проект рішення – єдиний шанс рухатися вперед. Ворожнеча в цьому питанні може давати політичні дивіденди, але вона не дасть практичного шансу вийти з пастки, в якому зараз знаходиться Поштова.

Детальніше про новий проект рішення дивіться у відео:

t_logo

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!