Сергій Гусовський: Відповідальний господар знає, кому він довіряє свої активи

Депутати Київради повинні мати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників компаній, які претендують на отримання землі в столиці, адже відповідальний господар довіряє своє майно тільки тому, кого знає.

Про це заявив голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський під час пленарного засідання 20 грудня, коментуючи проект рішення про  надання інформації про кінцевих бенефіціарних власників компаній, що  претендують на отримання землі в Києві.

«За» відповідний документ авторства депутатів столичної «Самопомочі» Олега Макарова, Ольги Балицької, Леоніда Антонєнка та Андрія Осадчука проголосували 45 депутатів. Втім цього не вистачило для прийняття рішення.

Ініціатива передбачала, що Департамент земельних ресурсів і Департамент комунальної власності КМДА при поданні до Київради проектів рішень з питань власності або землекористування, мали б надавати депутатам інформацію про кінцевих бенефіціарних власників. А саме – вказувати реального власника компаній-заявників, що прагнуть отримати комунальну землю або приміщення у власність чи користування. Депутати столичної «Самопомочі» заявили, що згідно з законом, товариства зобов’язані оприлюднювати цю інформацію у відкритому Єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Водночас, на практиці, такі відомості часто відсутні в Реєстрі і це не відповідає європейським стандартам прозорості та є адміністративним правопорушенням.

«Абсурдно думати, що «депутатам не треба надавати інформацію про бенефіціарних власників, бо вони можуть не проголосувати за проект рішення. Натомість їх обов’язок –  виділяти усім, хто хоче, землю». А якщо ця земля належить підприємству, власник якої – офшорна компанія на Сейшельських островах? Цю інформацію також депутатам не надавати?!», – заявив Олег Макаров.

На доцільності прийняття проекту рішення наголосив і Сергій Гусовський. Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді заявив, що завдяки інформації про справжнього власника компанії, депутати змогли б приймати виважені рішення.

«Ми маємо знати, хто володіє правами на компанію, яка претендує на отримання землі київської громади! Єдина причина для будь-якого депутата не підтримувати цей проект рішення – це бажання щось приховати. Гроші не можна заробляти будь-якою ціною. Питання наповнення бюджету не має робити нас сліпими при прийнятті рішення щодо надання у власність, чи користування земельних ділянок київської громади. Відповідальний господар знає, кому він довіряє свої активи,» – резюмував Сергій Гусовський.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Читайте також:

13 вересня

Карта голосування «Об’єднання «Самопоміч» в...

570 0
20 грудня

Правову державу творить і врівноважує...

330 0
26 листопада

Сергій Гусовський відповідає на 55 питань за 5...

297 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.