Сквери на папері

1644 0 1

Факти та подальша доля занедбаної земельної ділянки на Татарці.

Зараз спостерігаємо спроби маніпуляції громадською думкою про земельну ділянку на Глибочицькій, 5. На одній стороні здоровий глузд, робота міськради з аналізом можливостей облаштування зеленої зони на ділянці релігійною установою, на іншій – політичні розбірки й пустка з хащами та «паперовим» статусом скверу.

Історія питання:

  • 2001 рік – релігійна громада придбала будівлі колишнього дріжджового заводу площею близько 2400 кв. м.
  • 2003 рік – перше рішення Київради, підписаний перший договір оренди ділянки, кошти за оренду сплачувалися вчасно й в повному обсязі.
  • 2005 рік – знесені старі будівлі, друге рішення Київради, підписаний другий договір оренди ділянки, кошти за оренду сплачуються й по сьогодні вчасно й в повному обсязі, паралельно збиралися дозвільні документи та розроблялася проектна документація (наразі усі документи погоджено, релігійна громада готова розпочати будівництво та упорядкування зеленої зони) .
  • Вересень 2015 року – Київрада ухвалює рішення про розірвання договору оренди в односторонньому порядку.

Слід зазначити, що депутати Київради, ухвалюючи рішення про відібрання ділянки у релігійної громади, не були поінформована щодо усіх істотних обставин справи, зокрема, щодо придбання релігійною громадою нерухомого майна на ділянці та необхідності наразі повертати з комунального бюджету вартість цього майна.

Релігійна течія Мормонів (одна з найбільших церков США) пропонує збудувати на ділянці дім зібрань із недільною школою та облаштувати сквер із відкритим доступом городян незалежно від віросповідання. Планована площа споруди – 2 400 кв.м., що становить лише 20% площі ділянки. На решті 80% території буде розбито сквер – з зеленими насадженнями, лавочками, доріжками тощо. Тільки на дерева одноразово планують виділити суму, що в десятки разів перевищує можливості міського бюджету – понад 3 млн гривень.

viber image

Важливо! Рішення щодо порядку використання земельної ділянки Церквою Мормонів детально розглядалося на засіданнях трьох постійних комісій міської ради впродовж останніх місяців, усі комісії рішення про використання ділянки релігійною громадою підтримали. Правове управління також погодилося з проектом рішення без зауважень. Більше того, на пленарному засіданні Київради було створено спеціальну робочу групу з представників усіх фракцій. У результаті рішення було підтримано представниками усіх фракцій, окрім «Свободи», яка потім і зірвала голосування на пленарному засіданні 12 липня.

У Києві за останній рік створено стільки «скверів на папері», що місто просто фінансово й фізично не може їх доглядати, а «Зеленбуд» стає заручником ситуації. Зелена зона на Глибочицькій, упорядкована релігійною установою, стане окрасою району, причому без витрат із бюджету міста. Разом із новим сквером-фонтаном Алієва, вона створить привабливий вид Татарки, замість індустріально-заводських пейзажів навколо трамвайних колій.

сквер-на-папері

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

21 грудня

Столична Самопоміч закликала підтримати...

1024 0
21 травня

Перспективи розвитку держави та вектори її...

964 0 54
07 липня

Дайджест: тиждень “Об’єднання “Самопоміч” – Київ...

1464 0 28

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!