“Ні” приватизації стадіону Голосіївського ліцею!

1268 0 10

У п’ятницю, 10 березня, відбудеться засідання Інвестиційної комісії КМДА з приводу визначення умов використання Печерською міжнародною школою (Pechersk School International) футбольного стадіону ліцею «Голосіївський» № 241.

На засіданні буде розглядатися колективне звернення громади Голосіївського району про недопущення приватизації стадіону і бігових доріжок київського ліцею «Голосіївський» № 241 Печерською міжнародною школою. Дане звернення було адресоване Голові Постійно діючої конкурсної комісії КМДА по залученню інвесторів Генадію Плісу та Голові постійної комісії Київради з питань власності, депутату «Об’єднання «Самопоміч» – Київ Леоніду Антонєнку.

Аби не допустити приватизації стадіону Голосіївського ліцею, громада району продовжує збір підписів усіх небайдужих киян, які не погоджуються з таким станом речей. Свій підпис під зверненням можуть поставити усі охочі, звернувшись в  приймальню депутата Леоніда Антонєнка, що на вул. Пушкінській 32А, або до консьєржів, які працюють у прилеглих до ліцею житлових будинках.

Подаємо текст колективного звернення без змін:

Голові Постійно діючої конкурсної комісії КМДА по залученню інвесторів

Плісу Г.В.

 Депутату Київської міської ради  VIII скликання

Голові постійної комісії Київради з питань власності

Антонєнку Л.В.

 

Шановний Генадію Володимировичу!

Шановний Леоніде Васильовичу!

В листопаді минулого року  місцева влада оголосила конкурс із залучення інвестора для реконструкції стадіону ліцею «Голосіївський» № 241 міста Києва на вул. Голосіївській,12 у Голосіївському районі міста Києва.

Як стало відомо, умови конкурсу створювались під заздалегідь відомого переможця – Pechersk School International, заможного сусіда Голосіївського ліцею, річний дохід якого за 2016 рік  склав 130 млн. грн. за даними фінансової звітності.

Оголошені умови і погано завуальована мета Конкурсу – віддати шкільний стадіон у власність приватної школи для забезпечених дітей – викликають занепокоєння громади району прилеглого до ліцею «Голосіївський» № 241.

Відповідно до п.п. 2.10., 2.11. умов Конкурсу, Печерська міжнародна школа отримає право власності на облаштований її коштом стадіон[1].

Натомість мешканці мікрорайону втратять можливість займатися спортивними вправами на стадіоні, оскільки умовами конкурсу передбачається, що реконструйований стадіон буде використовуватись виключено для потреб приватної школи і, у певний, визначений власником за погодженням із чиновниками, час –  потреб ліцею.

Умовами конкурсу передбачається, що за право фактичної приватизації шкільного стадіону Печерська школа сплатить до бюджету міста мізерні 150 394,75 грн.[2]

Зрозуміло, що в умовах обмеженого фінансування потреб освіти і спорту, школи і ліцеї Києва опинилися перед складним вибором.

Але цей вибір не має бути вибором між поганим і ще гіршим!

Потреби розширення бізнесу Печерської школи не можуть бути важливішими, ніж потреби громади і інтереси Голосіївського ліцею!

[1] 2.11. Право власності на Об’єкт інвестування належить Інвестору. Об’єкт інвестування та його складові не є нерухомим майном та право власності Інвестора на них не підлягає державній реєстрації.

[2] 3.2. Сплата Організатору конкурсу коштів на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва у розмірі не менше 5% від загальної орієнтовної вартості будівництва Об’єкта інвестування без урахування ПДВ, що становить 150 394,75 грн. (сто п’ятдесят тисяч триста дев’яносто  чотири гривні 75 коп.), у разі визнання учасника переможцем конкурсу (Інвестором). Зазначені кошти сплачуються Інвестором не пізніше 10 (десяти) робочих днів з дня набрання чинності інвестиційним договором.

Якщо Печерська  школа зацікавлена у розвитку свого бізнесу за рахунок майна громади, вона не може ігнорувати її права і законні інтереси. Прикро, що сьогодні громада спостерігає таку зневагу до себе з боку свого заможного сусіда.

ВИМАГАЄМО:

  1. Не допустити приватизації стадіону і бігових доріжок Голосіївського ліцею Печерською міжнародною школою.
  1. Забезпечити, щоби залучення приватних інвестицій у розвиток спортивної інфраструктури Голосіївського ліцею відбувалося лише за умови:
  • збереження за громадою права власності на стадіон і бігові доріжки
  • надання інвестору права користування, у вільний від навчання ліцеїстів час, спортивним майном громади на основі сплати інвестором Голосіївському ліцею справедливої компенсації.
  1. Забезпечити доступ мешканців мікрорайону до використання реконструйованого стадіону у спеціально відведений для цього час.

             Принагідно звертаємо увагу керівника інвестиційної комісії, що минулого року Київська міська рада залучила інвестора у розвиток шкільного стадіону школи школи-інтернату № 10,  (Київ, вул. Вакуленчука, 1), яким став футбольний клуб імені Л.Яшина.

            Умовами залучення інвестора передбачається, що клуб зобов’язується вкласти інвестицію у модернізацію (а не приватизувати!) шкільного стадіону, і також сплачуватиме 15 120,00 грн. в місяць орендної плати за право користування ним. Тобто лише за десять місяців оренди громада отримує ту суму, за яку стадіон Голосіївського ліцею віддано у власність найзаможнішої приватної школи країни!

            Важливо також, що за умовами інвестиційного проекту з розвитку стадіону школи-інтернату № 10, футбольний клуб використовує стадіон лише у позаурочний час і зобов’язується забезпечити доступ громади, а не лише членів клубу, до модернізованого стадіону.

            Незрозуміло, чому такі самі умови не можуть бути застосовані до залучення інвестора у модернізацію стадіону Голосіївського ліцею?

            Прохання розглядати це звернення як підставу для початку антикорупційного розслідування проти осіб, які взяли на себе відповідальність за надання «зеленого світла» на приватизацію шкільного стадіону!

[1] 2.11. Право власності на Об’єкт інвестування належить Інвестору. Об’єкт інвестування та його складові не є нерухомим майном та право власності Інвестора на них не підлягає державній реєстрації.

[1] 3.2. Сплата Організатору конкурсу коштів на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва у розмірі не менше 5% від загальної орієнтовної вартості будівництва Об’єкта інвестування без урахування ПДВ, що становить 150 394,75 грн. (сто п’ятдесят тисяч триста дев’яносто  чотири гривні 75 коп.), у разі визнання учасника переможцем конкурсу (Інвестором). Зазначені кошти сплачуються Інвестором не пізніше 10 (десяти) робочих днів з дня набрання чинності інвестиційним договором.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

26 березня

“Самопоміч” захистила від забудови 16 гектарів...

1276 0 157
10 березня

Дайджест: тиждень “Об’єднання “Самопоміч” – Київ...

1743 0
31 серпня

Фестиваль вуличного мистецтва “АртГак...

1945 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!