Столична «Самопоміч» ініціює звернення до Кабміну та Верховної Ради, аби не допустити тиску на місцеве самоврядування

Столична «Самопоміч» зареєструвала проект рішення, у якому ініціює звернення Київської міської ради до Кабміну та Верховної Ради з вимогою не допустити прийняття закону «Про здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування», оскільки він нівелює основи місцевого самоврядування і суперечить проведенню реформи децентралізації.

Відповідний проект рішення «Про звернення депутатів Київської міської ради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України» подали представники столичної «Самопомочі» Сергій Гусовський і Олег Макаров 5 жовтня.

У документі йдеться про те, що центральна влада заявляє про проведення реформи децентралізації. При цьому Мінрегіонбуд підготував законопроект, який нівелює основи місцевого самоврядування. Мова йде про документ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції України та законам України», зміст якого передбачає повну «централізацію» влади на місцях у руках голів державних адміністрацій.

«Прийняття вказаного законопроекту загрожує перетворити реальну фінансову самоврядність і інші досягнення децентралізації на декларативні… Встановлення державного контролю за рішеннями місцевих рад у пропонований Урядом спосіб загрожує спричиненню блокування місцевих реформ і підпорядкування проведення таких реформ волі державних чиновників, а не інтересам громади», – стверджують депутати столичної «Самопомочі».

Окрім того, Законопроект, який підготував Мінрегіонбуд, передбачає  можливість зупинення будь-яких рішень органів місцевого самоврядування (а це можуть бути, наприклад, і накази, і розпорядження структурних підрозділів), а також блокування рішень місцевих рад чи виконкомів. Такий контроль може взагалі «паралізувати» роботу відповідних органів місцевого самоврядування.

Депутати столичної «Самопомочі» не погоджуються з таким станом речей і наголошують, що місцеве самоврядування – не лише право, а й реальна здатність територіальних громад без зовнішнього впливу вирішувати локальні справи. У своєму зверненні депутати вимагають від Кабінету Міністрів та Верховної Ради не розглядати вищезгаданий закон. Окрім того, депутати просять від центральної влади забезпечити підготовку та публічне обговорення нової редакції законопроекту про самоврядування із залученням експертів, науковців і безпосередньо представників місцевих адміністрацій.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

14 листопада

Депутати «Об’єднання «Самопоміч» подали позов на...

1288 0
26 березня

СТОЛИЧНІ ДЕПУТАТИ ВИМАГАЮТЬ ПУБЛІЧНИХ ПРИЗНАЧЕНЬ...

805 0 1
22 вересня

Дайджест: тиждень “Об’єднання “Самопоміч” – Київ...

1109 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!