Столичні ОСББ і ЖБК хочуть звільнити від земельного податку

26 червня у секретаріаті Київради зареєстрували проект рішення, яким пропонується звільнити столичних співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи від сплати податку на землю.

Автором документа «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві» є депутат столичної «Самопомочі» Наталія Манойленко.

На сьогодні, відповідно до українського законодавства, земельні ділянки, нa яких pозташовані багатоквартирні будинки, a також нaлежні до ниx будівлі, споруди тa прибудинкові тeриторії (усе, чим спільно володіють жителі будинку), мають безоплатно пeредаватись їм у власність чи в пoстійне користування. Втім така можливість отримання земельних ділянок є досить неоднозначною через відсутність відповідної процедури на законодавчому рівні, тому в більшості ОСББ та ЖБК (як і в інших жителів багатоквартирних будинків) право власності або користування на землю не оформлено. При цьому ж, земельний податок часто їм все одно нараховують. Несправедлива ситуація уже давно є предметом дискусій для тих, хто створив ОСББ чи ЖБК. Тим паче, серед них є й ті, хто уже встиг оформити право власності чи користування землею під житловим фондом і на разі знаходяться в несправедливих, в порівнянні з іншими умовах.

Тому на численні прохання громадян, Наталія Манойленко підготувала проект рішення, який усуває ці правові невизначеності шляхом внесення змін до «Положення про плату за землю в місті Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві». Зокрема, депутат пропонує внести ряд правок, які звільнять столичні ОСББ та ЖБК від сплати земельного податку, допоки Кабмін не прийме нового порядку щодо безоплатної передачі землі у власність або постійне користування ОСББ та ЖБК.

Наступними етапами «руху» цього проекту рішення буде його розгляд іншими членами Комісій КМР, а згодом – винесення на голосування у сесійну залу Київради.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

16 серпня

Скандальна забудова на схилах Ботсаду: у...

1901 0
30 січня

«Почайна» замість «Петрівки» : профільна комісія...

1267 0 59
10 лютого

Вісім демократичних сил проведуть прес-брифінг...

723 0 38

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!