Тактична перемога? Ні, стратегічна поразка. Блог Сергія Гусовського

613 0

26 червня Київрада розглядала питання, пов’язане з вирішенням проблеми інвесторів ЖК «Перлина Троєщини» сумнозвісного забудовника на прізвище Войцеховський. Роботи там розпочалися в 2012 році без дозвільних документів, а в 2014-му незаконність будівництва визнав суд. Водночас злобудовник продовжив продавати квартири, а люди – нести йому свої гроші, вважаючи це вдалою інвестицією. Потім вся ця мильна бульбашка остаточно луснула, залишивши людей і без коштів, і без житла, що мало бути добудовано та введено в експлуатацію.

Минулого тижня Київрада проголосувала за так званий детальний план території (ДПТ), який допоможе вирішити цю проблему і дасть змогу власникам квартир в скандальному ЖК отримати дозвільну документацію для того, щоб довести будівництво до кінця. Отже, хтось може вважати це тактичною перемогою. Але насправді це стратегічна поразка. Адже вищезгаданий ДПТ визначає характер забудови 410 (!) гектарів. Чи готові мешканці Троєщини до того, що там найближчим часом з’явиться додатковий мільйон квадратних метрів житла?

Як відомо, на лівому березі проживає майже 40% киян, при цьому, робочих місць там менш ніж 20%. Отже, замість того, щоби додати робочі місця, зменшивши таким чином трафік, і побудувати соціальну інфраструктуру, міська влада свідомо йде на погіршення якості життя мешканців Троєщини і всього лівого берега.

Вирішення проблеми полягає в необхідності підготовки сучасної якісної Стратегії розвитку міста та в розробці нового Генплану. Допоки цього не станеться, будь-які кроки, пов’язані з прийняттям ДПТ, тільки поглиблять проблему клаптикової забудови і розбалансу в місті.

Джерело: Метро Плюс

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

09 грудня

Як вільні громадяни вільної країни прийняли...

1236 0 131
25 лютого

Запрошуємо на Конференцію «Проблеми забудови...

1079 0
25 жовтня

Брифінг «Об’єднання «Самопоміч» – Київ про...

951 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!