У Києві хочуть заборонити гастролі пересувних цирків-шапіто з тваринами

1815 0 39

24 травня члени постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики підтримали проект рішення про заборону в столиці гастролей заїжджих пересувних цирків-шапіто, які використовують у своїх номерах тварин.

Проект рішення «Про припинення розміщення заїжджих пересувних цирків-шапіто з тваринами на території міста Києва», співавтором якого є депутат столичної «Самопомочі» Олеся Пинзеник, направлений зупинити жорстоке поводження з тваринами в пересувних цирках. Зокрема, йдеться про умови транспортування та проживання тварин, а також про методи їх дресирування, забезпечення харчуванням тощо.

Пересувні цирки-шапіто все частіше піддаються критиці захисників тварин. Спеціалісти розкривають факти, коли звірят дресирують з використанням жорстоких методів (їх б’ють, морять голодом тощо). Нерідко тварин змушують брати участь у жорстоких циркових номерах, наприклад, стрибати через палаючі обручі. Для того, щоб навчити ведмедя танцювати, його ставлять на розпечену металеву поверхню. Щоб не спалити собі лапи, тварині  доводиться переступати з ноги на ногу, рефлекс закріплюється не єдиним таким уроком.

Окрім цього, у пересувних цирках-шапіто дикі тварини утримуються в замалих металевих клітках в причепах, без створення умов, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, чим порушують наказ Міністерства охорони навколишнього природнього середовища України «Про затвердження Порядку та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах».

Автори проекту рішення переконані: традиція використання тварин у пересувних цирках-шапіто себе вижила і є неприйнятною, адже пропагує жорстокість до диких і домашніх тварин. Тому депутати пропонують припинити діяльність сумнівних гастролерів.

Нагадаємо, коли члени комісій КМР ознайомляться з проектом рішення, його винесуть на голосування у сесійну залу Київради.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

15 грудня

Будинок в центрі Києва під загрозою обвалу –...

2187 0
10 листопада

«Об’єднання «Самопоміч» – Київ запускає молодіжне...

1618 0
23 березня

Всі забудови, які обурюють мешканців, схожі за...

659 0 46

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!