У Києві з’явиться антикорупційна «гаряча лінія»

4 грудня у Київраді зареєстрували проект рішення про створення «гарячої телефонної лінії», яка дозволить киянам анонімно повідомляти про випадки корупції в КМДА, райдержадміністраціях, комунальних підприємствах та установах місцевого рівня.

Передбачається, що результатом анонімних звернень киян стане ініціювання відповідних перевірок і розслідувань.

«Наявність такої системи взаємозв’язку з громадою є базовим елементом антикорупційної інфраструктури, що довів свою ефективність і вже довгий час успішно функціонує в країнах ЄС. Для того, аби відновити довіру між громадянами та антикорупційними підрозділами місцевої влади, ми підготували і подали на розгляд Київської міської ради цей проект рішення. Він детально регламентує роботу антикорупційної гарячої лінії, чітко визначає відповідальних та порядок роботи з конфіденційною інформацією», – зазначає Андрій Осадчук.

Незважаючи на те, що створення подібних антикорупційних інструментів передбачене українським законодавством, донині в столиці немає дієвих методів повідомити про ймовірні корупційні дії.  Формально існуюча, так звана «лінія довіри» при КМДА позбавлена будь-якого юридичного регламентування, затверджених правил роботи, визначеного порядку обробки та збереження інформації. Це в свою чергу позбавляє киян впевненості, що надані ними відомості будуть належним чином перевірені.

Документ «Про антикорупційну гарячу лінію» буде представлений на засіданні комісії Київради з питань законності, правопорядку і запобігання корупції, після чого за нього голосуватимуть депутати на  пленарному засіданні.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

26 грудня

Управлінські процедури в місті треба витягувати...

1814 0
25 березня

ПОСАДИМО ДЕРЕВА РАЗОМ

642 0
19 липня

Зашморг замість другого дихання для...

1462 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!