Витрати по створенню ОСББ оплатить місто

8 лютого депутати Київради підтримали в першому читанні проект рішення про організацію комунальних ресурсних центрів із допомоги створенню і супроводу діяльності ОСББ.

Ініціатором та співавтором проекту рішення є депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Наталія Манойленко.

Вищезгаданий проект рішення покликаний створити центри для ОСББ на базі комунального концерну «Центр комунального сервісу» за принципом «єдиного вікна». Таким чином вдасться комплексно допомогти столичним ОСББ у питаннях реєстрації та функціонування.

Читайте також: «Самопоміч» домоглася погашення боргів ОСББ та ЖБК, які виникли не з вини мешканців

У  ресурсних центрах, які розташовуватимуться у всіх районах Києва, будуть безкоштовно надавати допомогу Ініціативним групам на етапі створення ОСББ: витребовувати у державних реєстраторів та БТІ відомості щодо співвласників житлових та нежитлових приміщень в будинку, готувати необхідну для проведення установчих зборів документацію (проект Статуту, протоколу, листів письмового опитування тощо),  роздруковувати оголошення, здійснювати розсилку рекомендованих листів – запрошень на установчі збори, вирішувати питання із наданням приміщення для проведення установчих зборів та здійснювати супровід державної реєстрації ОСББ та постановки на облік в ДФС у якості неприбуткової організації. Всі зазначені дії будуть здійснюватись за рахунок міського бюджету, таким чином, Ініціативним групам не доведеться збирати готівку із сусідів чи витрачати на процес створення ОСББ власні кошти.

Новоствореним ОСББ надаватиметься безкоштовний юридичний і бухгалтерський супровід протягом 6-ти місяців з дня реєстрації. Не будуть залишені без допомоги і ОСББ, створені до прийняття проекту рішення: їм в ресурсних центрах надаватимуться безкоштовні юридичні консультації з усіх болючих питань діяльності ОСББ.

«Мова йде про фінансування «стартапів» ОСББ. Яким чином це буде відбуватися? Люди створюють ініціативну групу і їх з розкритими обіймами приймають у центрі обслуговування споживачів за комунальними послугами. Там спеціально працюють професіонали, які забезпечують цих людей всіма необхідними документами (надають інформацію з реєстрів, формують документи та оформлюють їх розсилку тощо) за кошти з міського бюджету. Крім того, ці люди забезпечують новостворене ОСББ місцем для установчих зборів, бухгалтерськими і юридичними послугами впродовж перших шести місяців існування ОСББ. Департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА висвітлюватиме актуальну інформацію щодо підтримки киян у реєстрації та супроводі діяльності ОСББ в новостворених ресурсних центрах. Сподіваюсь, що впродовж наступних 2-3 тижнів Київрада підтримає цей корисний для людей проект рішення в цілому», – прокоментувала проект рішення Наталія Манойленко.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

23 квiтня

Проект рішення, який рятує схили Ботсаду від...

828 0 16
29 грудня

«Самопоміч» зареєструвала проекти рішення, які...

3160 0
10 вересня

Роман Андрейко ініціював фронтальну перевірку...

1241 0 12

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!