У Києві заборонили гастролі пересувних цирків-шапіто з тваринами

Депутати Київради підтримали проект рішення про заборону в столиці гастролей заїжджих пересувних цирків-шапіто, які використовують у своїх номерах тварин.

Відповідний проект рішення пропонує Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київради (КМДА) рекомендувати не надавати погодження на розміщення пересувних цирків-шапіто з тваринами у столиці.

За проект рішення, який направлений зупинити жорстоке поводження з тваринами в пересувних цирках, проголосували 66 депутатів.

Депутат столичної «Самопомочі» Олеся Пинзеник, яка є співавтором документа, відзначила, що пересувні цирки-шапіто все частіше піддаються критиці захисників тварин. Зокрема, спеціалісти розкривають факти, коли звірят дресирують з використанням жорстоких методів (їх б’ють, морять голодом тощо). Нерідко тварин змушують брати участь у жорстоких циркових номерах, наприклад, стрибати через палаючі обручі.

«Для того, щоб навчити ведмедя танцювати, його ставлять на розпечену металеву поверхню. Щоб не спалити собі лапи, тварині  доводиться переступати з ноги на ногу, рефлекс закріплюється не єдиним таким уроком», – розповіла депутат.

Окрім цього, за її словами, у пересувних цирках-шапіто дикі тварини утримуються в замалих металевих клітках в причепах, без створення умов, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, чим порушують наказ Міністерства охорони навколишнього природнього середовища України «Про затвердження Порядку та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах».

Автори проекту рішення переконані: традиція використання тварин у пересувних цирках-шапіто себе вижила і є неприйнятною, адже пропагує жорстокість до диких і домашніх тварин.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Читайте також:

13 грудня

Бюджет Києва прийнято в інтересах столичних...

820 0
10 грудня

Депутати ВР та Київради від «Об’єднання...

551 0
20 квiтня

За ініціативи столичної «Самопомочі» кияни...

1735 0 29

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.