Революція в сфері оренди міського майна: у Києві запустять систему «VlasСom»

Депутати Київради в другому читанні підтримали проект рішення, яким передбачається запровадження VlasCom – програмного комплексу, який забезпечує переведення в онлайн-формат взаємодії місцевої влади і орендарів нерухомого майна (крім земельних ділянок) територіальної громади міста Києва  і автоматизацію орендних відносин щодо комунального майна.

«За» відповідний документ, який підготував депутат столичної «Самопомочі» Леонід Антонєнко, проголосували  94 депутата.

VlasCom розроблений Леонідом Антоненком разом із колективом програмістів (Максимом Горковчуком, В’ячеславом Новохацьким, Андрієм Черіним) і помічником депутата Олексієм Зюзьком на волонтерських засадах для безплатної передачі у власність киян. Автори вдячні фахівцям профільних департаментів КМДА, які надавали корисні поради і рекомендації.

На першому етапі програмний комплекс використовуватиметься з метою автоматизованого формування порядку денного Постійної комісії з питань власності. До порядку денного цієї комісії входить надання згоди на укладання, продовження або зміну будь-якого договору оренди нерухомого майна територіальної громади міста Києва. Внаслідок роботи VlasCom’у формуватиметься база даних усіх орендних договорів, укладених, продовжених або змінених на підставі рішень Постійної комісії. Таким чином кияни і усі зацікавлені особи отримають вільний цілодобовий доступ до бази даних договорів оренди нерухомого майна столиці і до усіх питань порядку денного, які стосуються оренди, розглянутих Постійною комісією з питань власності.

Читайте також: «Самопоміч» наполягає на виведені з «тіні» всіх закупівель, які здійснюються за рахунок бюджету Києва

Програмний комплекс VlasCom також містить інші модулі, які згодом дозволять автоматизувати основні процеси у сфері оренди:

  • «Перелік вільних для оренди приміщень»
  • «Перелік приміщень, відносно яких вивчається попит»  
  • «Перелік приміщень, відносно яких проводяться орендні аукціони»  

Усі ці переліки будуть інтерактивними, а отже буде можливий контекстний пошук у обраних масивах інформації за будь-якими параметрами об’єктів нерухомості, такими як адреса, площа, цільове призначення, оціночна вартість, розмір орендної плати тощо.

На наступних етапах запровадження VlasCom’у програмний комплекс надасть можливість стежити за динамікою розірвань договорів, вартістю оренди, а також надаватиме дані про затребуваність нерухомості в столиці та інші важливі подробиці.  

За словами Леоніда Антоненка, VlasCom – це відповідь на виклики сучасного цифрового світу. Про технології big data знають те, що вони дозволяють прогнозувати схильності споживачів і вибудовувати завдяки цьому більш успішні маркетингові стратегії. Якщо ці технології використати у сфері державного управління, вони здатні революціонізувати наше з вами уявлення про те, як можна здійснювати контроль і аудит за процесами управління майном у столиці. VlasCom саме про це. Аудитором може стати кожен киянин. Кожен зможе досліджувати, аналізувати і робити висновки — доступ до ресурсів системи (крім персональних та контактних даних орендарів) буде публічним».

«Важко переоцінити антикорупційний потенціал цього рішення Київради», — підкреслив Леонід Антоненко.

Нагадаємо, що раніше документ про запровадження програмного комплексу VlasCom депутати Київради підтримали в першому читанні.

t_logo

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

30 червня

Наталія Шульга у громадській приймальні

959 0
30 вересня

Зволікаєш – втрачаєш: Київ може позбутися...

1510 0
20 листопада

“Спортивна школа “Маяк” не має стати місцем...

722 0 58

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!