«Самопоміч» хоче зобов’язати КМДА інформувати депутатів про кінцевих бенефіціарних власників бізнесу

Департамент земельних ресурсів і Департамент комунальної власності КМДА при поданні до Київради проектів рішень з питань власності або землекористування мають надавати депутатам інформацію про кінцевих бенефіціарних власників компаній-заявників, що прагнуть отримати комунальну землю або приміщення у власність чи користування.

Про це заявив депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» – Київ Олег Макаров під час засідання постійної комісії Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції. Відповідне обговорення відбувалося в рамках розгляду проекту рішення «Про надання інформації стосовно кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб, що претендують на отримання прав на землю чи майно територіальної громади міста Києва» за авторством Олега Макарова, Ольги Балицької, Леоніда Антонєнка та Андрія Осадчука. Під час розгляду проекту Олег Макаров нагадав, що згідно з законом товариства зобов’язані оприлюднювати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників у відкритому Єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Разом з тим, на практиці такі відомості часто відсутні в Реєстрі, що не відповідає європейським стандартам прозорості та є адміністративним правопорушенням.

Олег Макаров також відзначив, що значна кількість записаних в Реєстрі бенефіціарів є номінальними, а не реальними власниками бізнесу. На підтвердження своїх слів голова регламентної комісії навів кілька прикладів з останнього пленарного засідання Київради, на якому розглядались питання виділення земельних ділянок товариствам, кінцевими бенефіціарами яких були підставні громадяни екзотичних островів або ж особи, що на професійних засадах надають послуги номінальних директорів.

Члени постійної комісії Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції підтримали запропонований проект рішення. Перед розглядом проекту в сесійній залі його ще має розглянути постійна комісія Київради з питань власності та постійна комісія Київради з питань землекористування.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

09 грудня

Декомунізація повинна сприяти відродженню історії...

1166 0 54
26 травня

Київрада звернулася до ЦВК щодо призначення дати...

790 0
17 жовтня

Забудовник на Героїв Дніпра за потурання влади...

1271 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!