Одіозне будівництво біля Києво-Печерської Лаври: земельна комісія закриває очі на грубе порушення законодавства

30 травня члени постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування не підтримали пропозицію депутатів столичної «Самопомочі» щодо відмови недобросовісному забудовнику ТОВ «Мрія-плюс» в поновленні договору оренди земельної ділянки, що на вул. Лейпцизькій, 13.

Проект рішення «Про відмову Товариству з обмеженою відповідальністю «Мрія-плюс» у поновленні договору оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу з офісними приміщеннями, об’єктами соціально-побутового призначення, банно-оздоровчим комплексом та підземним паркінгом на вул. Лейпцизькій, 13 у Печерському районі м. Києва» розглядали за поданням депутатів столичної «Самопомочі» Сергія Гусовського та Наталії Манойленко.

Як стало відомо, договір оренди, який забудовник заключив з Київрадою ще у 2007 році, не дотримувався. Зокрема, грубі порушення зафіксували у сфері містобудування, землекористування та охорони культурної спадщини.

Вищезгадана ділянка знаходиться біля Києво-Печерської Лаври, яка внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відповідно до чинного законодавства України, максимальна допустима висотність на цій території становить 27 метрів (8-9 поверхів). Своєю чергою, орендар звів аж 17 поверхів новобудови. Окрім того, він не виконав свої прямі зобов’язання, пообіцявши майбутнім жителям багатоповерхівки об’єкти соціальної інфраструктури. Він також не забезпечив людей автостоянкою та не передбачив будівництво дитячого дошкільного закладу і загально-освітньої школи.

Зважаючи на ці та інші грубі порушення, стає зрозумілим, що орендар протягом всього строку дії договору оренди діяв недобросовісно, грубо порушуючи законодавство України та покладені на нього зобов’язання. Тому депутати столичної «Самопомочі» пропонують не поновлювати договір, який завершується 18 червня 2017 року.

Додамо, попри те, що члени постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування не підтримали проект рішення, депутати столичної «Самопомочі» ініціюватимуть повторний розгляд питання.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!