У Київраді пропонують запровадити відкриті електронні аукціони для приватизації майна

14 червня у секретаріаті Київради зареєстрували проект рішення, який покликаний припинити зловживання навколо приватизації комунального майна територіальної громади столиці.

Документ авторства депутата столичної «Самопомочі» Леоніда Антонєнка має на меті змінити діючий порядок приватизації комунального майна, зробивши його прозорим.

Зокрема, йдеться про запровадження системи ProZorro.Sale, яка замінить нинішніх організаторів торгів, а саме: Товарну біржу «Перша Універсальна Біржа «Україна» та Універсальну товарну біржу «Національні ресурси». Потреба в заміні з’явилася через порушення, які дозволяють собі вищезгадані організатори торгів. А проявляється це у допуску до аукціону лише одного з декількох потенційних учасників чи продажу дороговартісних об’єктів за заниженими цінами. Окрім того, вони застосовують й інші маніпулятивні технології, які створюють штучні перешкоди для участі в аукціонах (наприклад, зміна адреси розташування біржі напередодні дня аукціону). Як наслідок – бюджет Києва зазнає значні втрати.

Аби унеможливити подальше зловживання у цій сфері, проектом  рішення «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 31 березня 2011 року № 100/5487 «Про Програму приватизації комунального майна територіальної громади міста Києва» пропонується укласти договір про взаємодію із Transparency International Україна щодо організації продажу комунального майна у системі ProZorro.Sale.

Це дозволить проводити відкриті електронні аукціони, за якими зможе спостерігати громадськість. Окрім того,  для запобігання зловживань при викупі комунального майна без проведення конкурсу, документом встановлюється чіткий порядок його приватизації після ремонту, який здійснив орендар.  Проект також усуває можливі недоліки цієї процедури, внаслідок чого унеможливлюється розкрадання майна киян за безцінь.

Нагадаємо, наступними етапами «руху» цього проекту рішення буде голосування за нього членами Комісій КМР, а згодом – винесення на голосування у сесійну залу Київради.

Читайте також:

20 листопада

“Спортивна школа “Маяк” не має стати місцем...

471 0 58
23 грудня

Річний семінар – натхнення

1354 0
29 березня

В Оболонському районі пройде черговий «Ярмарок...

1065 0 6

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!