У Київраді запровадять відкриті електронні аукціони для приватизації комунального майна

Київрада підтримала впровадження електронних аукціонів (у тому числі із використанням онлайн платформи ProZorro.Продажі) на заміну маніпулятивним аукціонам, які до цього часу проводились у приміщеннях двох сумнівних бірж –  УТБ «Національні ресурси» і ТБ «ПУБ «Україна»¹.  

«За» відповідний документ проголосував 71 депутат під час пленарного засідання Київради 21 грудня.

Переведення приватизації на платформу ProZorro ініціював депутат столичної «Самопомочі» і голова постійної комісії з власності Леонід Антонєнко, який раніше разом з депутатами інших фракцій напрацював  проект рішення щодо впровадження ProZorro.Продажі як виключного способу приватизації майна столиці. У вересні цього року проект був підтриманий Київрадою у першому читанні і був переданий на робочу групу під голосуванням Київського міського голови для напрацювання його остаточної редакції.

Більшість у робочій групі складали чиновники, тому не дивно, що ефект від реформи намагались розмити. Здивування викликав той факт, що навіть компромісний варіант реформи, напрацьований робочою групою, також зіштовхнувся зі спротивом.

«Профільна комісія лише з третього разу підтримала проект рішення за підписом Київського міського голови. Це перший такий випадок у роботі цієї комісії, яку я очолюю. Раніше ініціативи мера проходили в першочерговому порядку. Це чудово ілюструє, як бюрократична машина з великим «скрипом» пропустила ініціативу, яка з’явилася на вимогу суспільства», – заявив Леонід Антонєнко.

Компроміс із владою знайдений на базі того, що ProZorro розглядається як одна з декількох можливих електронних платформ для продажу комунального майна. Інша платформа, яку чиновники планують використовувати паралельно, створена на базі підпорядкованого Мінюсту державного підприємства «Сетам». Такий підхід суперечить нещодавно ухваленому у першому читанні законопроекту «Про приватизацію». Уряд бачить ProZorro як єдину загальнонаціональну платформу організації продажу державних і комунальних активів, а оператори інших майданчиків, такі як Сетам, можуть приєднуватись до цієї платформи на загальних підставах.

«Щойно законопроект стане законом, влада у Києві буде вимушена повністю перейти на ProZorro. А поки що ProZorro використовуватиметься як пілотний проект на підставі порядку, ухваленого Фондом державного майна у липні цього року» – відзначив Леонід Антонєнко.  

Втім, вже сьогодні депутати Київради сказали «ні» поверненню у минуле – у підвали бірж, в яких раніше відбувалися приватизаційні аукціони. Як відомо, біржа заміновувала власні приміщення, якщо на торги з’являлися інші претенденти, ніж ті, що були заздалегідь погоджені біржею і її кураторами. У такий спосіб відібрані департаментом власності КМДА біржі намагалися саботувати аукціон для недопущення підвищення ціни продажу і відчуження майна неузгодженому покупцю.

Вже з початку нового року Київ приєднається до загальнонаціональної онлайн платформи ProZorro, на якій торги відбуваються онлайн. Кожен може спостерігати за перебігом подій на таких торгах у режимі реального часу.

Платформа, яку створили на кошти міжнародних донорів під егідою Трансперенсі Інтернешнл, однієї з найвпливовіших антикорупційних громадських організацій, спроектована таким чином, щоб максимально уникати будь-яких зловживань. Наприклад, учасники торгів залишаються невідомими для адміністратора системи і один для одного аж до оголошення результатів аукціону. Підключення до аукціону здійснює один із декількох десятків акредитованих організаторів торгів, що унеможливлює шахрайську змову між біржею і заздалегідь обраним нею переможцем аукціону.

¹Лише протягом цього року суди визнали незаконними два аукціони, проведені цими біржами. В судах триває розгляд інших скарг потенційних покупців, які були незаконно позбавлені цими біржами права на участь в аукціонах з продажу комунального майна.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Леонід Антонєнко про свавілля на біржах.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

21 вересня

У Києві створять охоронні зони навколо гнізд...

899 0 42
18 грудня

Запрошуємо на тренінг «Цінність часу та...

1124 0 124
19 травня

Дайджест: тиждень “Об’єднання “Самопоміч” – Київ...

746 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!