У Верховній Раді зареєстрували законопроект «Про столицю України – місто Київ»

30 травня депутати від «Самопомочі» разом із колегами з інших фракцій  зареєстрували у Верховній Раді проект нової редакції закону про столицю, яким пропонується зменшити кількість депутатів Київради зі 120 до 25 та збільшити повноваження мера.

Документ покликаний виправити ситуацію, що склалася із самоврядуванням в столиці, адже зараз, фактично, всю виконавчу владу очолює голова КМДА, який призначається президентом. Водночас міський голова майже не має повноважень для управління містом.

За словами одного з авторів законопроекту, віце-спікера Верховної Ради Оксани Сироїд, нова редакція передбачає перерозподіл повноважень між мером та головою міської адміністрації. При цьому пропонується розвести функції і роль Києва як міста, регіону і як столиці. Згідно з законопроектом, місто повинен очолювати міський голова, який матиме на це всі повноваження.

«Міський голова фактично буде одноосібно формувати міську адміністрацію, він буде головним розпорядником бюджету київського і т.д. Голова Київської міської адміністрації фактично буде представляти державу в регіоні, а не у місті. Його завданням буде в тому числі слідкувати за законністю рішень органу місцевого самоврядування», – розповіла Оксана Сироїд.

Читайте також: Що заважає Києву стати по-справжньому самоврядним?

Разом із цим, голову КМДА пропонують наділити правом оскаржувати рішення Київради у суді.

«Він не буде мати жодного стосунку до місцевого бюджету, а буде мати змогу працювати виключно з бюджетом державним, який буде приходити до Києва як до регіону. Наприклад: на університетську освіту, на медицину третього рівня. Тобто це те, що роблять сьогодні голови обласних державних адміністрацій», – наголосила віце-спікер.

Нова редакція законопроекту також передбачає серйозне скорочення кількості депутатів у Київраді – із 120 до 25. Водночас столиця отримує право на формування нових районів, в яких буде утворено районні ради та виконком.

Нагадаємо, чинний закон «Про столицю України – місто-герой Київ» був ухвалений у 1999 році.

t_logo

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі: t.me/SamopomichKyiv

 

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

10 квiтня

Сергій Гусовський звернувся до міського голови з...

1459 0 168
30 березня

ТАКЕ ВРАЖЕННЯ, ЩО КОМУНАЛЬНИЙ ГРОМАДСЬКИЙ...

1455 0
20 серпня

Кияни, рятуйте свою “фабрику”:...

3212 0 35

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!