Навчальний рік новий, проблеми старі, – блог Сергія Гусовського

Літо промайнуло, як завжди, надто швидко. Разом із початком нового політичного сезону починається і новий навчальний рік. Як і у житті політичному, в освітній сфері столиці все також «не слава Богу». За приблизними підрахунками, на 100 місцях в садках столиці виховується 123 дитини. Водночас у Києві налічується майже 90 дошкільних навчальних закладів, які функціонують не за призначенням. З школами те саме – маємо «аншлаг»: наповненість будівель загальноосвітніх шкіл Києва становить приблизно 110%. Про план виходу з цієї кризи годі й питати. Варто просто звернутися до статистики: в середньому на 35-40 нових квартир будується одне місце в дитячому садку і одне – в школі.

Невже садки та школи, які мають нормальне наповнення – це щось з області фантастики? Зовсім ні. Потрібні розумні, цілком логічні кроки. Такі, як будівництво нових комунальних садків та шкіл, поки дисбаланс не зникне. Такі, як підтримка на рівні міста підприємців, які хочуть розвивати приватні навчальні заклади. Треба провести повну інвентаризацію садків, які функціонують не за призначенням, не продовжувати договори оренди ані державним, ані комерційним установам, які там поселилися, і нарешті повернути садкам їх природню функцію. Звісно, місто має слідкувати за тим, щоб забудовники не «забували» про соціальні об’єкти, зводячи черговий ЖК. Окрім цього, варто всерйоз розглянути питання мораторію на нову забудову там, де баланс «житло/соціальні об’єкти» вже дуже сильно порушено.

Словом, рішення проблеми існує і воно не є надскладним. Потрібна лише політична воля, а от з нею в Києві наразі ну ніяк не складається.

Джерело: MetroPlus

Читайте також:

25 березня

ПОСАДИМО ДЕРЕВА РАЗОМ

493 0
12 червня

Що не так з «Конституцією» Києва? Блог юриста...

164 0 38
14 березня

Єдиний претендент на оренду тенісних кортів –...

936 0 237

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.