Зволікаєш – втрачаєш: Київ може позбутися мільярду гривень через нерішучість КМДА

1478 0

28 вересня стало відомо, що в одному з судових процесів стосовно корупційного скандалу КП «Київський Метрополітен» з контрольованою Кремлем ТОВ “Укррослізинг”, проросійська компанія отримала рішення на свою користь.

Нагадаємо, предмет «тяганини» – покупка містом починаючи з  2009 року 100 вагонів метро, що на сьогодні сформувало начебто борг російській стороні в сумі декілька мільярдів гривень, який Київ нібито має виплачувати до сих пір.

Наразі управлінці КМДА вважають за перемогу, що їм присудили 800 мільйонів замість 3 мільярдів, що цинічно вимагали росіяни…

Нічого дивного в такому розвитку подій немає. На початку року я очолив діяльність тимчасової контрольної комісії Київради з «Питань перевірки виникнення заборгованості київського метрополітену перед «Укррослізинг». Навесні наша Комісія, серед інших висновків, вказала на незадовільний рівень юридичного забезпечення судових процесів з боку метрополітену і КМДА. Юристи метрополітену були очевидно пасивні й просто нездатні вести такі складні справи, юристи Київради і КМДА вперто робили вигляд, що не мають стосунку до такої проблематики, і  взагалі намагалися повністю самоусунутися.

Контрольна комісія наполегливо рекомендувала голові КМДА сформувати дієву юридичну групу з фахівців метрополітену, Київради і КМДА і залучити зовнішніх фахових спеціалістів – аби розплутати складний вузол маніпуляцій і зловживань, що можуть вартувати місту мільярди. Нас досі не дослухалися і місто очікувано починає програвати. Формально юридична група нібито була створена, але, очевидно, фахові ресурси залучені так і не були.

Наразі рекомендую міському голові, профільному заступнику, голові департаменту транспортної інфраструктури дослухатися до рекомендацій контрольної комісії, які досі штучно стримуються в стінах Київради, але які добре відомі всім зазначеним особам, бо ми працювали над ними разом. Шановні,  залучіть незалежних професійних юристів, це буде в 20-ть разів дешевше, ніж сплачувати безпідставний і повністю маніпулятивний «борг», атакуйте, добивайтеся позитивного розгляду звернення міського голови від 27.05.2016 до Петра Порошенка, як голови РНБО щодо застосування санкцій до ТОВ “Укррослізинг”. Там є всі підстави, бо в цьому спорі ми говоримо про компанію, яка фактично знаходиться під прямим управлінським контролем і  впливом громадянина Мєдвєдєва Д.А., як Голови Спостережної Ради “Внєшекономбанку” РФ. Що ще потрібно?!

Тільки ефективним використанням інструменту санкцій проти агресивного російського бізнесу, що умисно створює стратегічні загрози України, ми зможемо швидко і ефективно рухатися вперед, розвиваючи інфраструктуру міста й країни.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

15 грудня

Дмитро Беспалов: Головними забруднювачами повітря...

863 0 37
25 січня

Сергій Гусовський: Обговорення планування Києва –...

486 0
26 лютого

Забудовники заборгували Києву майже два мільярди...

633 0 45

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!