В Києві почне працювати інформаційна база культурної спадщини

 Депутати Київради виконали вимоги електронної петиції щодо захисту культурних пам’яток

Депутати Київської міської ради під час пленарного засідання у вівторок 20 грудня 2016 підтримали питання створення єдиної інформаційної бази пам’яток культурної спадщини міста Києва. Така база унеможливить знищення культурних та історичних пам’яток столиці.

Зокрема, проект рішення «Про створення єдиної інформаційної бази пам’яток культурної спадщини міста Києва» за авторства депутатів фракції «Об’єднання «Самопоміч» в Київраді Людмили Березницької та Андрія Таранова підтримали 80 депутатів Київради.

Як повідомив співавтор проекту рішення депутат Андрій Таранов, електронна база міститиме інформацію щодо заходів реконструкції та музеєфікації, дозволи на проведення будівництва та ремонту, історичну довідку про об’єкт та охоронні договори, що укладені з власником пам’яток.

Головне досягнення Проекту – додаток, який визначає, яка саме інформація обов’язково має бути у публічному доступі. Це позбавляє можливості звести нанівець зусилля активістів. Створена база має стати частиною програми “Електронна столиця”, тому вона повністю сумісна з проектом Smart City.

«Сьогодні у відкритому доступі є реєстр пам’яток, в якому розкривається інформація лише щодо їх територіального розміщення. Враховуючи відсутність зведеної бази об’єктів культурної спадщини міста, в якій би розкривалась інформація технічного стану будівель, наявності чи відсутності приписів, унеможливлює належний громадський та публічний контроль за збереженням таких об’єктів», – зауважила депутат Людмила Березницька.

Рішення передбачає створення модуля щодо пам’яток у рамках Smart City та збір та упорядкування даних Управлінням охорони пам’яток, за участі та під контролем активістів.  Усе це дозволить чітко розставити пріоритети щодо консервації та реставрації пам’яток.

Нагадаємо, електронна петиція в підтримку створення інформаційної бази культурної спадщини, як механізму унеможливлення знищення історичних пам’яток столиці, набрала необхідні 10 тис голосів (10628 голосів).

Нагадаємо, наразі інформація про історичні пам’ятки міста знаходиться в розрізнених джерелах. Більше того, публічно доступна лише адреса пам’ятки. Сьогодні немає вільного доступу до інформації про те, як пам’ятка виглядала в момент, коли її зареєстрували. Також,  недоступна інформація про те, у чиї власності перебуває історична будівля.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

18 січня

Жінки в Київраді: рівність статей чи компетенцій?

940 0 50
26 серпня

«Самопоміч» подала позов проти «кнопкодавства» у...

1163 0 1
08 лютого

Костянтин Богатов ввійшов до складу журі...

764 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!