Вадим Васильчук: «Київ має достатньо коштів на школи, але неефективно їх використовує»

У бюджеті Києва передбачено достатньо грошей на реалізацію освітніх програм, але через відсутність грамотної політики в районах столиці, фінанси неефективно використовуються.

Про це заявив депутат столичної «Самопомочі» Вадим Васильчук, коментуючи розвиток освіти, під час прямого ефіру передачі «Зустрічі на Майдані» на радіо «Голос Києва».

Депутат відзначив, що нині бюджет Києва дозволяє проводити відновлення шкіл, а також закупівлю нового обладнання для навчання. Але школи сповна так і не використовують ці можливості.

«У загальному рейтингу щодо виконання програм освоєння коштів станом на 21.08.2017 року, є інформація у відсотках. Зокрема, придбання комп’ютерної техніки виконали на 56%, придбання меблів – на 28%. Заміна певного обладнання на 7%. Спільне число виконання програми – 34%. За останні 8 місяців ми виконали проект, який же самі запланували (бо планує департамент освіти), всього-на-всього на 34%», – зазначив Вадим Васильчук.

Член фракції «Об’єднання «Самопоміч» – Київ вважає, що причиною такого неефективного використання коштів є відсутність політичної волі.

«У Києві, на жаль, немає децентралізації. У Києві немає районних рад, які б могли проконтролювати цей процес. Школи закріплені за РДА, а голів РДА досі призначає президент. Фактично, у цьому процесі не бере участі громада… Але саме громада напряму знає свою школу. Якби люди могли б долучатися до керівництва своїм районом – вони б контролювали використання коштів, а також покращували стан освіти. Гроші є, а менеджмент досі працює за старою схемою», – відзначив депутат.

Вадим Васильчук наголосив на тому, що з загального бюджету Києва, цього року передбачений мільярд гривень саме на можливість розвитку столиці. В тому числі – на реалізацію освітніх програм.

«Ми маємо достатньо коштів на школи. Головне їх ефективно і вчасно використовувати», – резюмував депутат.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Читайте також:

07 березня

Кияни зможуть заощадити до 70% від вартості...

447 0 5
13 вересня

Карта голосування «Об’єднання «Самопоміч» в...

692 0
15 березня

«Об’єднання «Самопоміч» – Київ бореться з...

371 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!