Водойми Києва: ідентифікувати та зберегти

658 0 26

Експерти провідних організацій в галузі екології разом із депутатами Київради та представниками профільних державних установ під час круглого столу у стінах КМДА обговорили питання щодо збереження природних і штучних водних об’єктів та водоохоронних зон столиці.

Ініціатором заходу стала депутат «Об’єднання «Самопоміч» – Київ, заступник голови постійної Комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Анна Сандалова.

Учасники круглого столу дійшли згоди щодо необхідності провести моніторинг та екологічний аудит стану водойм та узбережжя Дніпра, а також їх прибережних смуг. Після чого повинен бути створений план дій щодо винесення на місцевість прибережних захисних смуг та розроблена електронна база водойм Києва.

«Дуже важливо, аби після створення реєстру водойм, встановлення їх назв і балансоутримувачів, було створено програмний продукт, за допомогою якого усі кияни отримають вільний доступ до переліку озер, інформації про їх стан, розвиток інфраструктури та екологічного стану водойми», – заявила депутат столичної «Самопомочі» Анна Сандалова.Круглий стіл - водні обєкти

«Станом на сьогодні на балансі нашого підприємства перебуває 84 водних об’єктів. Нам необхідно 2 роки, щоби створити повний реєстр водойм. А розробка паспортів для 350 водних об’єктів займе 6-7 років», – каже заступник генерального директора КП «Плесо» Олександра Борисова.

За словами експертів, всього у Києві знаходиться 417 водних об’єктів. Проте лише частина з них ідентифікована – визначено їх площу  та встановлено природо-захисні смуги.

З необхідністю системних змін у водній політиці погодилась і  заступник начальника Київводресурсів з питань управління водними ресурсами Ніна Коновалова. За її словами, перш за все потрібно створити геоінформаційну систему, яка дасть змогу поступово нарощувати інформацію.

Нагадаємо, що у Київраді зареєстровано проект рішення, яке має на меті проведення інвентаризації та паспортизації водних об’єктів Києва. Співавтором документу є депутат столичної «Самопомочі»  Анна Сандалова.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

01 грудня

Депутати «Об’єднання «Самопоміч» очолили дві...

1295 0
11 квiтня

Безкоштовний семінар з ОСББ в Оболонському районі

671 0
09 лютого

Як виховати героїв? Відповідь Вадима Васильчука...

661 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!