5 кроків: як відремонтувати будинок за кошти бюджету міста

Активна самоврядна громада здатна вирішити свої господарські питання, відремонтувати власний будинок і навести лад на своїй території.

Тож якщо ви співвласник багатоквартирного будинку, що потребує заміни вікон, капітального ремонту покрівлі, сходових клітин чи місць загального користування, облаштування дитячих та спортивних майданчиків, і прагнете покращити умови проживання, вам необхідно ознайомитись з цією інформацією.

як відремонтувати будинок

Крок 1: Отримайте документи за результатами планових загальних оглядів, що проводить двічі на рік, навесні та восени, управитель будинків («Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду відповідного району міста Києва»). На підставі здійснених обстежень складаються акти для включення будинку в план поточних і капітальних ремонтів. Якщо ваш будинок включено в план ремонтів, читайте Крок 5, якщо ж ні – переходьте до кроку 2.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» мешканці будинку (співвласники) мають право одержувати інформацію щодо технічного стану спільного майна багатоквартирного будинку, умов його утримання й експлуатації, витрат на утримання спільного майна багатоквартирного будинку та надходжень, отриманих від його використання.

Право отримувати від керівництва житлово-експлуатаційної організації та постачальних підприємств інформацію та довідки, пов’язані з виконанням обов’язків з обслуговування будинку, має також Уповноважена особа багатоквартирного будинку з питань житлово-комунального господарства.

Крок 2: Визначте, що саме потребує ремонту у Вашому будинку

Програмою економічного і соціального розвитку (ПЕСР) може бути передбачено виділення коштів на такі статті витрат як, наприклад, заміна вікон, капітальний ремонт покрівель; заміна інженерних мереж, укріплення фундаменту, капітальний ремонт сходових клітин та місць загального користування, облаштування дитячих та спортивних майданчиків тощо.

pexels-photo-41506

Крок 3: Організуйте збір підписів мешканців будинку під зверненням до районної державної адміністрації щодо запиту на проведення огляду окремо у вашому будинку керуючою компанією та складання дефектного акту, а також включення вашого будинку до переліку капітальних ремонтів.

Крок 4: Направте звернення до районної в місті Києві державної адміністрації. Звернення до районної державної адміністрації також може бути направлене:

  • від імені депутата Київради,
  • від органу самоорганізації населення (ОСН).

Крок 5: Після включення вашого будинку до адресного переліку об’єктів капітального ремонту, контролюйте строки, обсяги та якість виконання робіт та витрачання виділених коштів у вашому будинку.

Інформацію про вид робіт, назви об’єктів, терміни виконання та обсяги фінансування можна знайти на сайті відповідної районної адміністрації.

!Зверніть увагу: Уповноважена особа має право ознайомлюватися з актами приймання виконаних ремонтних робіт у відповідному багатоквартирному будинку до їх підписання та складати претензії щодо якості та кількості робіт у випадку їх невідповідності умовам договору або закону. У випадку, якщо у багатоквартирному будинку не обрано уповноважену особу, право здійснювати контроль за якістю проведених у такому будинку ремонтних робіт має ОСН.

!Зверніть увагу: зазначений нижче алгоритм дій стосується усіх багатоквартирних будинків, крім тих, у яких створено ОСББ або ЖБК.

За додатковими консультаціями ви можете звернутись до юридичних приймалень у кожному районі Києва.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

22 лютого

«Самопоміч» офіційно захистила Замкову гору від...

778 0 2896
18 жовтня

«Об’єднання «Самопоміч» презентує...

4838 0
03 серпня

Піар-акція закінчилася: на вулиці столиці...

1642 0 173

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!