Небезпечний схил: Мечникова 7-Б

Район метро Кловська переповнений хмарочосами. Зовсім поруч із метро невдовзі може з’явитися іще один. Юрист Єгор Недашківський розповідає, що зі скандальним об’єктом за адресою Мечникова 7-Б пов’язана маса порушень.

“Максимально допустима висотність забудови в центральній частині міста згідно з Генпланом складає 27 метрів (до 9 поверхів), а з відкритих джерел відомо, що забудовник має намір звести будівлю на 4 підземні і 34 надземні поверхи, фактично це 38 поверхів або близько 130 метрів заввишки. Таке грубе порушення містобудівного законодавства призводить до нищення історичного ландшафту нашої столиці”, – наголошує Недашківський.

Схема з “укріпленням” київських схилів

Будівництво, яке здійснюється ТОВ «Будінформ», відбувається на дуже крутому і зсувонебезпечному схилі впритул до сусідніх будівель, які вже мають певні ознаки руйнування і аварійності через інші сусідні забудови, зазначає Недашківський. “Це будівництво створює великі ризики до життя і здоров‘я киян, які проживають поруч із будівельним майданчиком”, – говорить юрист.

Громадська ініціатива “Штаб оборони Києва” також повідомляє, що прилеглий до ділянки під питанням будинок за номером 7 уже перебуває в аварійному стані.

Забудова на Мечникова 7Б. Фото ФБ-групи "Мечникова-Марьяненко: НЕТ- незаконной стройке"

Забудова на Мечникова 7Б. Фото групи “Мечникова-Марьяненко: НЕТ- незаконной стройке

Натомість забудовники і їхні прихильники у владних кабінетах стверджують, що будівництво на Мечникова 7-Б саме для того і потрібне – щоб запобігти зсуву за допомогою спорудження висотки з “укріплювальною стіною”.

Однак депутатка Київради Наталія Манойленко пояснює, що розмови про необхідність “укріплення” схилів – типова історія, під прикриттям якої останнім часом просувають скандальні забудови в місцях, де будівництво суперечить здоровому ґлузду.

“Нині це одна з домінуючих концепцій забудови історичного центру. В Києві багато схилів, забудовники на них будують саме під тим приводом, що потрібно схили укріплювати, а в обмін на ці проекти вони отримують право звести монстричних розмірів висотку і заробити надприбутки. Одним з таких прикладів є свавільне будівництво на вулиці Вільшанська 2-6 біля Ботанічного саду ім. Гришка, де під приводом будівництво опорної стіни забудовник без жодної дозвільної документації розкопав зсувонебезпечний схил і поставив мікрорайон на межу екологічної та техногенної катастрофи”, – говорить Манойленко.

Наталія Манойленко. Депутатка Київради

Наталія Манойленко. Депутатка Київради

Транспортний колапс

Схили, подібні до розташованого над вулицею Мечникова, є не просто зсувонебезпечними, це ще й останні залишки зелених зон у перевантажених транспортом центральних районах. Це означає, що у разі спорудження нових будівель тут усі навколишні транспортні артерії переповняться іще більшою кількістю машин. “Транспортна інфраструктура в цьому районі і так перенасичена, про що свідчать постійні затори на вулиці Мечникова, тож нове житлове багатоповерхове будівництво тільки загострить наявну проблему”, – говорить Недашківський.

Проект забудови на Мечникова 7Б. Фото групи "Мечникова-Марьяненко: НЕТ- незаконной стройке"

Рання версія проекту забудови на Мечникова 7Б. Фото групи “Мечникова-Марьяненко: НЕТ- незаконной стройке”

Своєю чергою, депутатка Наталія Манойленко наголошує, що для самих потенційних мешканців Мечникова 7-Б користування будинком буде украй проблематичним. “До ділянки на Мечникова 7-Б нема під’їздів, окрім як через територію Олександрівської лікарні”, – говорить депутатка Київради і показує на карту: скандальна забудова оточена з усіх боків житловими будинками і лікарняними корпусами.

Забудова є незаконною

Манойленко звертає увагу, що містобудівні умови та обмеження (МУО) забудовнику ТОВ «Будінформ» були надані 21.5.2010. Ці МУО втратили чинність ще у 2013 році, однак дозвіл щодо будівництва було видано аж у 2018 році. Тобто має місце пряме порушення порядку ведення забудови.

У аналітичній записці організації “Штаб оборони Києва” йдеться також про те, що ТОВ «Будінформ» порушило закон “Про охорону археологічної спадщини”, оскільки здійснювало археологічне дослідження на Мечникова 7-Б без відкритого листа Інституту археології НАНУ та дозволу Мінкультури на проведення археологічних робіт.

Окрім того, орендар земельної ділянки ТОВ «Будінформ» вважається недобросовісним, оскільки більшу частину часу між 2010 і 2019 роками не сплачував орендну плату за земельну ділянку. Згідно із законом, підставою для розірвання оренди слугує заборгованість тривалістю три місяці.

Боротьба із злочинною забудовою

На жаль, градоначальник Віталій Кличко після зустрічей з депутаткою Манойленко та активістами, які виступають проти забудови на Мечникова 7-Б, і надалі продовжив говорити про необхідність “укріплювальних стін” і тим виправдовувати спорудження нових хмарочосів у перевантаженому київському центрі.

Тим часом, забудовник вже розпочав роботи на зсувонебезпечному схилі. Вирубуються дерева, що десятиліттями утримували його від ерозійних явищ і зсувів, під’їзд важкої техніки здійснюється через територію пам’ятки архітектури – Олександрівської лікарні.

Фракція “Самопоміч” у Київраді вимагає терміново припинити скандальне будівництво і прийняти Рішення про відмову у поновленні договору оренди земельної ділянки, строк якого спливає у серпні 2019 року, щоб уникнути його автоматичної пролонгації на наступні 10 років. Відповідний Проект рішення підготовлено і 22.02.2019 року зареєстровано головою фракції “Самопоміч” Наталією Манойленко у співавтростві з представниками всіх депутатських груп та фракцій Київради, за винятком представників БПП (“Солідарність”).

Клікніть на зображення, щоб збільшити його!

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

13 квiтня

Депутат Київради Ганна Сандалова просить...

627 0 71
23 вересня

Антон Мельник: Яким ми хочемо бачити Київ?

1209 0
25 жовтня

Комісії Київради підтримали ініціативу...

1414 0 259

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!