Забудова на Брановицького: “Свічки” замість скверу

Одним з районів, що найбільше страждають від хаотичної ущільнюючої забудови, є Печерськ. Високі ціни на квадратний метр нерухомості приваблюють сюди як будівельних гігантів на кшалт “Київміськбуду” чи “Геосу”, що нерозбірливо клепають тисячі квадратних метрів без жодної думки про комфортність проживання в новобудовах та навколишніх будинках, так і дрібніших аферистів, що під виглядом опорних стінок та укріплюючих споруд намагаються забудувати 30-поверхівками зсувонебезпечні яри, русла підземних річок та наддніпрянські кручі. Ми вже писали про обурливі будівництва на Мечнікова 7-Б та Вільшанській 2-6, де Самопоміч надає підтримку громадськості в  боротьбі проти наступу злобудовників. Цього разу мова піде про скандальне будівництво впритул до Васильківського Валу Національного музею “Київська Фортеця”, де роботи розпочались нещодавно.

Забудована має бути зона в центрі фото

Забудована має бути зона в центрі фото

Чутки про можливу забудову невеликої зеленої зони позаду навчального корпусу Київського національного університету культури і мистецтв, між гуртожитком та будинком №6/8 по вул. Тверський тупік (земельна ділянка має адресу вулиця Брановицького, 7-А) з’явились вже давно, але всі жителі сподівались, що це неправда, адже частина цієї ділянки є прибудинковою територією, а інша частина розміщується впритул до земляних укріплень Київської фортеці XVIII століття, що є охоронюваною законом історичною пам’яткою. Навіть “співучий ректор” Поплавський, що примудрився вщент забудувати житловими будинками і бізнес-центром всю територію очолюваного ним навчального закладу і “реконструював” у житловий будинок гуртожиток, не зважився посягнути на старовинний Вал.

На жаль, сподівання виявились марними, бо для хижаків-забудовників, що сьогодні керують містом, немає нічого недоторканого.  Влітку 2018 року, як завжди тишком-нишком, Науково-методична рада при Мінкульті погодила одному і тому ж замовнику – ТОВ “РЕАЛ ГРУП” два Історико-містобудівні обгрунтування: одне – на  реставрацію Васильківського Валу Київської фортеці, друге – на будівництво впритул до Валу 3-х багатоповерхівок, об’єднаних стилобатом, в якому розміщуватимуться торговельно-офісні приміщення.

Забудовнику вдалось переконати членів Науково-методичної ради в тому, що Вали терміново необхідно реставрувати і він готовий взятись за цю благородну справу, підзаробивши трохи грошенят на сусідньому проекті. Яким чином науковці поєднали в своїй свідомості реставрацію Валу і забивання глибинних свай, риття котловану та влаштування стилобату прямо на його краю, в охоронній зоні – важко збагнути. Але факт погодження ІМО залишається фактом.

Саме ж будівництвом сором’язливо приховують під виглядом реконструкції двоповерхової будівлі загальною площею 1532,6 квадратних метри, що належить ТОВ Компанія “РЕАЛ ГРУП” та Українсько-Британському спільниму підприємству «Британіка». Причинами такої “сором’язливості” є те, що на згадану ділянку відсутній Детальний план територій (який, через його скандальність, все ніяк не можуть “проштовхнути”). Без ДПТ неможливо отримати землю в оренду під багатоповерхову забудову. Але забудовник не розгубився: коли права будувати немає, а дуже хочеться – є добре відома “накатана” схема: зробити це через “реконструкцію”, “реконструювавши” невеличку будівлю у три 25-поверхівки. КМДА вже видала ТОВ «Компанія «Реал Груп» пакет документів на проведення «ремонтних робіт». Виконавцем робіт, згідно з документацією, є ТОВ «АРС Лонга Студіо».

Забудовника зовсім не хвилює, що плановане будівництво має зайняти значну частину прибудинкової території будинку 6/8 по вулиці Тверський тупік, а також суміжну ділянку, якій Рішенням Київради від 15.11.2016 №413/1417 було надано статусу скверу. Зокрема, як видно з малюнку нижче, територію скверу планують перетворити на виїзд із підземного паркінгу. Після закінчення робіт прибудинкова територія так і не буде звільнена, адже слугуватиме паркувальними майданчиками та проїздами для новобудови. Життя людей навколишніх будинків перетвориться на пекло, але  це не цікавить власників ТОВ “РЕАЛ ГРУП”.

Цікаву позицію щодо забудови зайняло керівництво Національного музею “Київська фортеця”. В своєму листі від 09.10.2017 р. за підписом Генерального директора О. Новікової-Вигрян зазначено, що Музей не заперечує проти будівництва на Перспективній 7-А (“Перспективна” – назва вулиці до перейменування на “Брановицького”). При цьому,  Музей у своєму листі називає будівництво саме “будівництвом”, а не ремонтними роботами чи реконструкцією.

ШКІДЛИВІСТЬ І БЕЗГЛУЗДІСТЬ ЗАБУДОВИ

Окрім загальної суперечності будівництва закону, інтересам міської громади та здоровому ґлузду, є і низка вельми конкретних проблем з ним пов’язаних. Зокрема, вже на етапі влаштування свайного поля виникне загроза руйнування будинку №6/8 по Тверський тупік, що перебуває в передаварійному стані і вже укріплювався за кошти міського бюджету.

Нестійкі водонасичені ґрунти, на яких розміщено навколишні будинки 50-60-х років забудови, не витримують навіть коливань від проїзду легкового автотранспорту, через що було прийнято Рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Печерської РДА про обмеження руху вулицею. Саме тому її і перетворено на тупік. Проїзд десятків бетоновозів, іншої важкої техніки, здійснення будівельних робіт призведе до подальшого руйнування будинку. В результаті, чиїсь надприбутки можуть обернутися для людей втратою даху над головою.

Територія Валу та прибудинкова територія будинку №6/8 – останні зелені клаптики в мікрорайоні, де протягом останніх 5 років збудовано сотні тисяч квадратних метрів житла …і жодної нової школи, дитсадочка, стадіону (чи, бодай, спортмайданчика), облаштованого парку чи скверу. Подальше ґвалтування забудовниками мікрорайону призведе до того, що людям не буде куди вийти за ковтком свіжого повітря, адже в пішохідній досяжності немає жодної території для прогулянки та відпочинку.

Вузькі вулиці Нижнього Печерську не мають пропускної здатності, необхідної для проїзду тисяч авто до збудованих останніми роками новобудов. До цього додаються ще транзитні потоки. В години пік рух по Нижньому Печерську заблокований суцільними корками, що тривають годинами і значно погіршують і так погану екологію району. Під’їзд до будівництва біля Васильківського Валу забезпечується двома вузькими вулицями: Брановицького та Тверський тупік, що є вкрай недостатнім як для планованих обсягів будівництва, так і для подальшого обслуговування новобудови.

Таким чином, планована ТОВ “РЕАЛ ГРУП” забудова є загрозою не лише для історичної пам’ятки, але і для безпечного та комфортного життя киян, і навіть тих, хто в подальшому оселиться в новобудовах на Брановицького 7-А.

ПЛАН ПРОТИДІЇ

Депутатка від партії “Самопоміч” Наталія Манойленко активно допомагає жителям мікрорайону боротись проти свавільної забудови. У планах – не лише відстояти територію скверу, який було створено за проектом рішення авторства Манойленко, але взагалі не допустити забудову.

Наталія Манойленко

Наталія Манойленко

“В результаті поданих мною більше, ніж 30 депутатських звернень, маємо повну картину щодо ситуації з правом на нежитлове приміщення, яке планують “реконструювати”. Позиція забудовника є хиткою, плани – абсурдними, а будь-які дії із здійснення будівельних робіт – незаконними, адже він не є навіть орендарем земельної ділянки. Містобудівних умов та обмежень, Дозволу на проведення підготовчих чи будівельних робіт забудовнику також не надано, що виключає будь-які роботи на ділянці”, – пояснила депутатка.

Нині Манойленко працює разом з представниками громадськості над офіційним встановленням Охороної зони пам’ятки – Васильківського Валу Київської Фортеці, і наданням земельній ділянці статусу зеленої зони. “ТОВ “РЕАЛ ГРУП” має право здійснювати ремонт будівлі, що перебуває в його власності, але не варто намагатись обманути людей і розпочати під виглядом ремонту нове будівництво – я уважно спостерігаю за кожним кроком, стоятиму на сторожі закону і не дозволю зіпсувати людям життя і позбавити їх майна, зазіхнути на їхній комфорт і безпеку, – пообіцяла Манойленко. – Вірю, що спільними з громадськістю зусиллями нам вдасться зберегти цей зелений шматочок історичного Печерську від сплюндрування.”

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

05 липня

Мінкульт заборонив незаконне будівництво у...

976 0 62
19 квiтня

Зберегти Андріївський: Київрада підтримала в...

472 0 52
28 квiтня

Скандальне будівництво біля Києво-Печерської...

1557 0 61

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!