Нова забудова біля Палацу Україна

На вулиці Велика Васильківська 107-109 планується нова висотна забудова. ТОВ «Укржитлобуд» отримало містобудівні умови та обмеження для проектування багатофункціонального комплексу. Ці МУО були затверджені Департаментом містобудування КМДА у червні 2018 року. Нове будівництво планується на двох ділянках – 0,64 га та 0,21 га. Перша належить «Укржитлобуду» на праві приватної власності, а другу фірма орендує у міста.

Ця новобудова може сильно вдарити по життю міста. Депутатка Київради від об’єднання “Самопоміч” Наталя Манойленко пояснює, що цей район вже і так перевантажений забудовою. “Катастрофічно не вистачає об’єктів соціальної інфрастуктури. Парковка, на місці якої планують побудувати 33-поверхову споруду-монстр – є єдиним можливим місцем паркування під час масових заходів, що відбуваються в Палаці Україна. Паркувальних місць на ній і так не вистачає, а якщо її буде забудовано, сотні автомобілів хаотично паркуватимуться на навколишніх вузьких вуличках, провокуючи затори і аварійні ситуації”, – зазначає Манойленко.

Наталія Манойленко, депутат Київради

Наталія Манойленко, депутат Київради

Окрім того, планована висотність об’єкта на Великій Васильківській втричі перевищує обмеження, встановлені Генпланом 2020 для центральної частини міста, говорить юрист Єгор Недашківський. “Ігнорується містобудівне і земельне законодавство, ігнорується Генплан. У нас встановлено в чинному Генплані міста Києва, що максимальна висотність забудови у центральній історичній частині, до якої належить і район навколо Палацу Україна, становить 27 метрів заввишки, – пояснює Недашківський. – Як ми бачимо з містобудівних умов та обмежень, які вже є у відкритому доступі, максимальна висотність нової будівлі сягає 100 метрів”.

Також Недашківський звертає увагу на те, що згідно з Генпланом ця територія належить до громадської забудови, тобто такої, де можна будувати офіси, школи, об’єкти соціальної інфраструктури, але не житло. Водночас формулювання “багатофункціональний комплекс” вказує, швидше за все, на намір будувати в цьому місці зокрема і квартири. “Більшість забудовників у місті Києві почали будувати саме житло, оскільки вони бачать в цьому більшу вигоду, однак при цьому вони порушують баланс міста, адже є цільове призначення ділянок, яке не відповідає спорудженню житла. Містобудівні умови були видані на багатофункціональний комплекс, а це такий спосіб зловживання”, – розповідає юрист.

Як з цим боротися?

Фракція партії “Самопоміч” у Київраді виступатиме категорично проти цього будівництва як такого, що не відповідає містобудівній документації та здоровому глузду.

Однак звернення щодо перевірки контролюючими органами (Державною архітектурно-будівельною інспекцією, ДАБІ) може бути написаним як депутатом, так і мешканцями. ДАБІ перевірить МУО на відповідність Генплану. У випадку виявлення порушення, воно буде прямою підставою для скасування МУО. “Також можна звернутися до міського голови, як відповідального за КМДА, щоб він також здійснив перевірку МУО на відповідність Генплану”, – радить Недашківський.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

08 грудня

Дайджест: тиждень “Об’єднання “Самопоміч” – Київ...

2031 0
21 січня

Вадим Ноздря: Киянам необхідно активніше...

727 0 48
28 квiтня

Скандальне будівництво біля Києво-Печерської...

1557 0 61

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!