Захистити береги водойм від забудов: екологічна комісія підтримала ініціативу «Самопомочі»

Екологічна комісія Київради підтримала два проекти рішень, які спрямовані зберегти столичні водойми та їх береги: про введення нових підходів до охорони водойм і про створення єдиної інформаційної бази річок, озер та ставків Києва.

Відповідні проекти рішення авторства депутата столичної «Самопомочі» Ганни Сандалової розглядали 16 травня.

Відповідно до чинного законодавства, вздовж берегової лінії великих річок, водосховищ на них і озер існує прибережна захисна смуга шириною 100 метрів, щодо якої діє низка обмежень (в тому числі забороняється будівництво). Проте існує нюанс: у Водному Кодексі України зазначено, що «у межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації». Таким чином, у Києві цей закон часто ігнорується, адже забудовники у своїй документації самі прописують ширину прибережної смуги. Як приклад – одіозне будівництво житлового комплексу «Сонячна Рів’єра», яке ведеться на берегах Дніпра.

Читайте також: У Києві хочуть ввести мораторій на санітарну вирубку лісів

Аби припинити свавілля столичних горе-забудовників, Ганна Сандалова розробила проект рішення, яким пропонує нарешті ввести у Києві нові підходи до охорони озер та річок. Зокрема, йдеться про інвентаризацію і паспортизацію усіх водних об’єктів столиці і встановлення нових прибережних смуг. Останнє забезпечить захист берегів річок і озер Києва від будівель будь-яких розмірів і призначення (включаючи і МАФи).

Окрім того, Ганна Сандалова підготувала для Київради ще один проект рішення – про створення єдиної відкритої інформаційної бази про всі річки, озера та ставки столиці. База відображатиме повний список водойм міста та поточну ситуацію навколо них, а також буде доступною для всіх киян.

t_logo

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

20 грудня

В Києві почне працювати інформаційна база...

1430 0
11 квiтня

Земельна комісія Київради відхилила проекти...

1092 0 122
17 березня

Круглий стіл «Ландшафтні парки проти...

704 0 29

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!