Захистити береги водойм від забудов: проект рішення зареєстровано у Київраді

21 липня у секретаріаті Київради зареєстрували проект рішення, який має на меті убезпечити береги Дніпра та інших столичних водойм від забудов і захаращення малими архітектурними формами.

Документ «Про деякі заходи з розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення водних об’єктів на території міста Києва» підготувала депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київській міській раді Ганна Сандалова.

Відповідно до чинного законодавства, вздовж берегової лінії великих річок, водосховищ на них і озер існує прибережна захисна смуга шириною 100 метрів, щодо якої діє низка обмежень (в тому числі забороняється будівництво). Проте існує нюанс: у Водному Кодексі України зазначено, що «у межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації». Таким чином, у Києві цей закон часто ігнорується, адже забудовники у своїй документації самі прописують ширину прибережної смуги. Як приклад – одіозне будівництво житлового комплексу «Сонячна Рів’єра», яке незаконно ведеться на берегах Дніпра.

Аби припинити свавілля столичних горе-забудовників, Ганна Сандалова розробила проект рішення, яким пропонує нарешті ввести у Києві нові підходи до охорони озер та річок. Зокрема, йдеться про інвентаризацію і паспортизацію усіх водних об’єктів столиці і встановлення нових прибережних смуг. Останнє забезпечить чистоту берегів річок і озер Києва від будівель будь-яких розмірів і призначення (включаючи і МАФи).

Нагадаємо, наступними етапами «руху» цього проекту рішення буде його розгляд членами комісій КМР, а згодом – винесення на голосування у сесійну залу Київради.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

18 жовтня

«Самопоміч» хоче зобов’язати КМДА...

649 0 39
18 червня

Замість занедбаних будівель — нові школи і дитячі...

769 0
25 травня

Повернути столичним медикам 104 мільйони:...

753 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!