Замість занедбаних будівель — нові школи і дитячі садки: “Самопоміч” ініціює революційну програму

Можливість відкрити приватні дитсадки і школи взамін на реставрацію занедбаних комунальних приміщень і додаткові кошти в міський бюджет. Таку угоду з власниками приватних навчальних закладів київська “Самопоміч” пропонує укладати місту.

Проект рішення про новий порядок надання в оренду комунальних приміщень для розміщення в них приватних навчальних закладів вже схвалили усі необхідні депутатські комісії Київради. Його ініціаторами виступили, зокрема, депутати “Об’єднання “Самопоміч”-Київ Леонід Антонєнко, Вадим Васильчук, Андрій Осадчук та Наталія Шульга.

У новому порядку надання в оренду комунальних приміщень для приватних навчальних закладів “Самопоміч” пропонує позбутись непрозорих схем, які існують сьогодні, а, натомість, передбачили відкритий конкурс.

Планується, що спершу депутати затверджуватимуть перелік приміщень, які можуть бути передані в оренду за новими правилами. Потім проводитиметься відкритий конкурс, де стартова орендна плата складатиме 1 % від вартості майна в розрахунку на рік оренди. Період вивчення попиту збільшується з 10 днів до 3 місяців – достатній строк, щоб потенційні орендарі побудували бізнес-плани і знайшли фінансування на капітальні ремонти.

Із учасником конкурсу, який запропонує найбільшу орендну плату, місто укладатиме договір оренди на 15 років. Натомість орендар зобов’язується відреставрувати будівлю чи приміщення і відкрити навчальний заклад. Поки йде реставрація, орендар сплачує оренду повністю. З моменту початку навчального процесу орендар платитиме лише 1 грн. на рік, якщо забезпечить необхідну кількість навчальних місць, визначену у рішенні Київради. Це стимулює його закінчити роботи якнайшвидше. Символічна орендна ставка у 1 гривню і тривалий строк оренди будуть стимулом для залучення суттєвих інвестицій у поліпшення занедбаних будинків.

“Сьогодні, попри великий попит у Києві на приміщення для створення приватних закладів освіти, ми жодного разу не бачили щоб приміщення комунальної власності для цих цілей передавались в оренду на конкурсі. Завжди знаходиться єдиний претендент, який отримує комунальні будинки за 1 гривню. Напевно, тут є або зловживання з боку чиновників, або недовіра з боку підприємців, які побоюються вкладати кошти у спільні із містом проекти. Адже очевидно, що в дійсності попит на такі приміщення та ще й за 1 гривню повинен бути значно більшим.

Втім, навіть у наближених до влади орендарів немає певності в тому, що їхні інвестиції в поліпшення комунального майна будуть захищені. Строки оренди зазвичай не перевищують строк каденції депутатів, відтак немає гарантії, що депутати нової каденції не переглянуть рішення попередників. Проект рішення покликаний це змінити”, – каже співавтор проекту рішення Леонід Антонєнко.

Депутат також зазначає, що нові правила сприятимуть збільшенню кількості дитсадків і шкіл у Києві.

“В електронній черзі на запис дитини до дитячого садочку станом на кінець березня 2018 року перебувало 119 592 заявок. Тож потреба в приміщеннях, пристосованих для надання освітніх послуг, значно перевищує наявну пропозицію”, – підкреслює депутат.

Додамо, що новий порядок надання в оренду комунального майна стосуватиметься лише будівель чи приміщень, площа яких перевищує 750 кв.м і які потребують реставрації або реконструкції, тобто перебувають у занедбаному стані.

Найближчим часом проект рішення буде винесений на пленарне засідання Київради.

 

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

27 лютого

Заява фракції «Об’єднання «Самопоміч» – Київ щодо...

1614 0 105
27 травня

На Дарниці вдалося зупинити незаконне будівництво...

1700 0 70
21 січня

Вадим Ноздря: Киянам необхідно активніше...

693 0 48

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!