Кличко та «Солідарність» порушують регламент, закон про держслужбу та блокують децентралізацію – заява чотирьох фракцій Київради

Ми, представники демократичних депутатських фракцій Київської міської ради («Об’єднання «Самопоміч», ВО «Свобода, ВО «Батьківщина», Єдність) констатуємо поглиблення управлінської кризи в столиці. Київський міський голова, Секретар Київської міської ради і провладна фракція методично порушують закони України та Регламент міськради, зокрема:

1)    Міський голова системно не виконує своїх обов’язків щодо ведення пленарних засідань: не головує на них в повному обсязі, а лише розпочинає роботу пленарного засідання, після чого без будь-яких пояснень пленарне засідання продовжує вести Секретар Київської міської ради. Міський голова також не скликає та не проводить засідання Погоджувальної ради та Президії Київської міської ради.

2)  Секретар міської ради одноосібно приймає рішення про перенесення пленарних засідань. Це суперечить Регламенту Київської міської ради. Дата продовження засідань має ухвалюватися більшістю голосів від загального складу Київради. Окрім того, перенесення пленарних засідань і постійна невизначеність щодо дати їх проведення паралізують роботу міськради та є неповагою до депутатів.

3)  Всупереч Закону України «Про державну службу», голови деяких районних в місті Києві державних адміністрацій досі є депутатами Київської міської ради, що є прямим порушенням вимог цього закону. Також, Міський голова всупереч закону досі залишається керівником політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

4)    Міський голова, Секретар міськради та провладна фракція блокують децентралізацію та відновлення реального місцевого самоврядування в столиці. Зокрема, саботується призначення перших виборів до районних в місті Києві рад. Міський голова 31 травня наклав вето на рішення щодо звернення до ЦВК для призначення дати виборів до райрад, яке було ухвалене більшістю міськради. Це є порушенням самоврядних прав громади, яке позбавляє киян права ефективно управляти своїм майном. Окрім того, мотивація ветування прямо суперечить Законам України «Про місцеві вибори», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про столицю України–місто-герой Київ».

Ми вимагаємо від Міського голови, Секретаря міськради та провладної фракції припинити порушення вимог законодавства та сприяти проведенню децентралізації в місті Києві. Час захищати інтереси міста, а не політичні амбіції однієї окремої політичної сили.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

11 квiтня

У Київраді хочуть врятувати береги Труханового...

336 0 82
07 лютого

У Києві можуть створити унікальну робочу групу,...

449 0
07 серпня

Сергій Гусовський: прокурори повинні вжити...

557 0 110

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!