Кличко наклав вето на майбутнє Києва: офіційна заява «Об’єднання «Самопоміч» в Київраді

Сьогодні, 31 травня, стало відомо, що міський голова ветував ключове рішення для самоврядування – звернення до ЦВК щодо призначення виборів до районних рад. Такі дії констатують повну зупинку децентралізації в столиці.

Нагадаємо, 26 травня Київрада нарешті ухвалила звернення до ЦВК щодо призначення виборів до районних рад в місті Києві. Відповідну ініціативу підтримали 64 депутати – представники чотирьох з п’яти фракцій міськради, за виключенням «Солідарності».

Фракція «Солідарність» послідовно блокує ініціативи стосовно відновлення реального місцевого самоврядування в столиці. Позиція влади щодо недосконалого виборчого закону чи відсутності повноважень у районних радах є маніпуляцією та підміною понять. Київрада в липні 2015 року відновила районні ради в Києві й призначила вибори до них на 27 березня 2016 року. Завдяки кишеньковим судам, політичній корупції та позиції провладної політсили вибори були зірвані.

Ветування міським головою Віталієм Кличком цього рішення означає блокування реальної децентралізації в столиці. Недостатня професійна підготовка, політична заангажованість мера, управлінські практики минулого ведуть до паралічу діяльності міста. Безвідповідальність влади перед Громадою позбавляє столицю України шансів на розвиток і вихід із системної кризи.

Фракція «Самопомочі» в Київраді наполягає на необхідності проведення виборів до райрад і неприпустимості блокування цього процесу в будь-який спосіб.

Для довідки:

За допомогою райрад реалізується право громади контролювати й управляти своїм майном. Райради ефективно працюють у Варшаві, Відні, Берліні, Лондоні та інших прогресивних столицях. “Самопоміч” в Київраді системно пропонує розширити повноваження райрад, наблизивши їх до європейського стандарту.

Для столиці України децентралізація влади є вкрай важливою, адже в місті є 10 районів, у кожному з яких проживає від 130 до 350 тисяч мешканців, що фактично співмірно з деякими обласними центрами.

Важливо розуміти, що чинна модель управління Києвом створювалася попередніми режимами для узурпації місцевого самоврядування президентською вертикаллю. Влада жодним чином не ініціює навіть дискусії про необхідність системних законодавчих змін, залишаючи столицю єдиним містом країни без реального місцевого врядування.

інфографіка_остаточна

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

20 жовтня

Дайджест: тиждень “Об’єднання “Самопоміч” – Київ...

805 0
22 червня

Киянам відкриють доступ до бази договорів оренди...

366 0 106
01 березня

Врятувати пологовий будинок №7: перший крок...

637 0 51

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!