Заява київської «Самопомочі» щодо управлінської кризи в столиці

Сьогодні стало очевидним, що недостатня професійна підготовка, політична заангажованість, управлінські практики минулого ведуть до паралічу діяльності міста. Безвідповідальність влади перед Громадою позбавляє столицю України шансів на розвиток і вихід із системної кризи. Наразі Київська міська державна адміністрація є кораблем Титанік, який врізався в айсберг управлінської проблеми.

З 14 квітня Київрада фактично не працює. Неефективність і бездіяльність керівництва міста призвели до того, що засідання блокуються депутатами, які мають конкретні вимоги до керівництва міста. Столичні управлінці нездатні налагодити діалог з депутатами. Ситуація дійшла до абсурду, коли 21 квітня у міськраді невідомі люди у військовому одязі побили депутатів, але до сьогоднішнього дня немає результатів службового розслідування з боку керівництва КМДА щодо інциденту.

Безумовно, проблеми управління містом виникли не сьогодні й не вчора. Незважаючи на численні пропозиції та перестороги від частини депутатського корпусу і громадських активістів, маємо зростаючий вал управлінських колапсів. За перші п’ять місяців року ми є свідками:

  • банкрутства банку «Хрещатик», про яке попереджали депутати і експертна спільнота; 
  • неадекватних проектних ідей, як то проектування паркінгу на Михайлівській площі, що є зоною історичних пам’яток ЮНЕСКО;
  • скандалів із забудовою Сінного ринку, Голосіївського лісу і Микільської слобідки;
  • конфлікту на озері Качиному з побиттям киян;
  • повного провалу запровадження конкурсного призначення керівників департаментів адміністрації (зокрема, головного архітектора Києва) та комунальних підприємств;

інфографіка_остаточна

За політичною і організаційною нестабільністю ховається елементарна нездатність організувати роботу міста. При цьому Київ досі керується спеціальним «Законом про столицю України – місто-герой Київ», який повністю позбавляє Громаду реальних важелів впливу і можливості забезпечувати ефективний розвиток міста, а відтак – якість життя кожного містянина.

Чинна модель управління Києвом створювалася попередніми режимами для узурпації місцевого самоврядування президентською вертикаллю. Влада жодним чином не ініціює навіть дискусії про необхідність системних законодавчих змін, залишаючи столицю єдиним містом країни без реального місцевого врядування. Більше того – бореться з ним за допомогою блокування виборів до райрад через суди, підставних осіб і провладну фракцію в Київраді.

Для виходу з ситуації, що склалася, «Об’єднання «Самопоміч» першочергово наполягає на суспільному погодженні громадою міста нової редакції «Закону про столицю України» і його ухваленні Верховною Радою.

Ми вимагаємо:

  • від ЦВК – призначити вибори до районних в місті Києві рад;
  • від Київради –  розширити повноваження районних рад за європейським зразком;
  • від Міського Голови – подати на затвердження Київради антикорупційну програму Київської міської державної адміністрації, як того вимагає закон;
  • від державних службовців, службовців органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад у місті Києві – неухильно виконувати вимоги Законів «Про державну службу» та «Про запобігання корупції». Особливо в частині недопущення конфлікту інтересів – неможливості поєднання депутатської діяльності з роботою у виконавчих органах, а держслужбу – з керівними посадами в партійних організаціях.
Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

10 лютого

12 лютого Сергій Гусовський проведе відкритий...

434 0
02 жовтня

Поштова площа: врятувати свою історію чи продати...

1205 0 29
16 березня

Замість незаконної багатоповерхівки на Позняках...

664 0 67

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!