Столична “Самопоміч” звернулася до МОЗ, аби відомство посприяло запуску електронної системи лікарських рецептів у Києві

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляну Супрун закликали внести зміни до деяких нормативно-правових актів Мінохорони здоров’я, аби надати можливість Києву здійснити медичну реформу на муніципальному рівні, шляхом запровадження електронного рецепта.

З відповідним проханням до в.о. міністра охорони здоров’я України звернулася депутат фракції “Об’єднання “Самопоміч” у Київраді, секретар постійної комісії міськради з питань охорони здоров’я та соціального захисту Юлія Лобан.

У своєму зверненні депутат пояснює, що нині питання електронних рецептів врегульовано лише для пацієнтів, що потребують інсулінотерапії. Решта ж лікарських засобів і виробів медичного призначення виписується за застарілою процедурою. Відповідно до чинних правил, нині рецепти виписуються за чіткою процедурою, яка передбачає зазначення кутового штампу закладу охорони здоров’я та особистої печатки лікаря, використання спеціальних рецептурних бланків, чорнила або кулькової ручки й т. ін.  Юлія Лобан наголошує, що суспільство та реалії потребують сучасних змін, які базуються, зокрема, на необхідності впровадження електронної медицини для оперативного та якісного обслуговування пацієнтів (що й підтверджується пілотним запровадженням електронного рецепта для пацієнтів, що потребують інсулінотерапії).

“Основними перевагами електронного рецепта є усунення необхідності ручного виписування рецептів лікарем (незрозумілий почерк, недостатня кваліфікація лікаря, випадкові помилки, економія робочого часу тощо), пришвидшення доставки рецептів у аптеку, контроль за відпуском і оплатою пільгових рецептів, оперативний збір інформації про обіг лікарських засобів”, – наголошує депутат.

Разом із тим, світовий досвід доказує, що запровадження електронного рецепта допомагає пацієнтам ефективно економити кошти та дієво захищати себе від лікарських помилок.

Ще з 2015 року у Києві обговорюють наміри перевести комунальну медицину в електронну площину, проте практична реалізація цього процесу залежить від нормативно-правових актів вищого рівня. Зі свого боку столиця ухвалила всі потрібні рішення, але запустити реформу без Мінохорони здоров’я – неможливо. Тому Юлія Лобан у своєму зверненні просить Уляну Супрун розглянути питання щодо внесення змін до наказів про затвердження правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення.

Читайте також:

12 листопада

Максим Гапчук: Лише 5% закупівель у столиці...

851 0 295
16 квiтня

відкриття ініціативної групи громадської...

410 0
15 квiтня

Київрада затвердила ДПТ Биківні

491 0 9

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.